SP Wykroty, GS nr 2 i II LO najlepsze w szachach

SP Wykroty, GS nr 2 i II LO najlepsze w szachach
fot. PCEiKK Bolesławiec W mistrzostwach powiatu triumfowały drużyny z SP w Wykrotach, GS nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego.
istotne.pl szachy, pceikk bolesławiec, mistrzostwa powiatu

Za nami Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła ekipa z Wykrot, grająca w składzie: Szymon Turczyn, Wojciech Kuźnik, Jakub Superson i Klaudia Gancarczyk (podopieczni Moniki Jerzyk). Drugie miejsce zajęli szachiści z SP nr 4.

Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się reprezentanci GS nr 2 (Kacper Grela, Michał Jóźków, Marcel Sas i Oliwia Wolska; opiekunem teamu jest Robert Bieliński). Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa z GS nr 1, a na trzeciej – drużyna z Gimnazjum w Wykrotach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych mistrzostwo powiatu wywalczył team z II LO (Natalia Mojsa, Mikołaj Ziętek, Jakub Feret i Bartosz Pachom; podopieczni Krzysztofa Maliny). Drugie miejsce zajęli szachiści z I LO, a trzecie – reprezentanci Zespołu Szkół Elektronicznych.

Mistrzowskie drużyny awansowały do rozgrywek strefowych. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu.

PCEiKK Bolesławiec/ii