„Strwożonko” w dziecięcym Dyskusyjnym Klubie Książki

„Strwożonko” w dziecięcym Dyskusyjnym Klubie Książki
fot. Sławek/Wikimedia Commons MBP zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym w poniedziałek 23 marca. Początek o godz. 10:30.
istotne.pl książka, literatura, mbp bolesławiec

Tym razem małe wystraszone i skulone zwierzątko ze smutnymi oczami będzie bohaterem spotkania dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu (ul. Sądowa). Dowiemy się, dzięki komu „strwożonko” poczuło się kochanym i potrzebnym psem, przyjaznym i wesoło merdającym ogonkiem.

Opowiadanie „Strwożonko” napisała Joanna Papuzińska (na zdjęciu), której twórczość towarzyszy polskim dzieciom już od kilku pokoleń. Wszyscy znamy bajkową historię „Naszej Mamy Czarodziejki”. Pisarka jest laureatką wielu nagród, otrzymała też Order Uśmiechu.

To mądre i wzruszające opowiadanie z ilustracjami Tomasza Borowskiego wydawnictwo Nasza Księgarnia umieściło w zbiorze „Poczytaj mi mamo jeszcze raz”, w którym znalazły się najciekawsze tytuły, które przez lata ukazywały się w serii „Poczytaj mi mamo”.

Dla rodziców będą one wspaniałą podróżą do dzieciństwa, a dla naszych małych czytelników – zbiorem ciekawych opowieści autorstwa najlepszych polskich pisarzy.

MBP Bolesławiec/ii