jak dzieci robiły wielkanocne zające

jak dzieci robiły wielkanocne zające
fot. BOK-MCC W miniony weekend w BOK-MCC odbyły się ciekawe warsztaty plastyczne „Wielkanocny Zajączek”.
istotne.pl warsztaty, wielkanoc, bok mcc
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Grupa dzieci złożona z 12 osób projektowała, wycinała i szyła maskotki związane z wielkanocnym świętem pod czujnym okiem instruktorów: Doroty Dziedzic-Lechowskiej i Katarzyny Zarówny.

Święta wielkanocne zbliżają się coraz większymi krokami, z tej okazji BOK-MCC przygotował specjalne warsztaty plastyczno-krawieckie, w których uczestnicy mogli popróbować swoich sił zarówno w projektowaniu, jak i w szyciu.

Podczas dwudniowych zajęć uczestnicy wzięli czynny udział w procesie tworzenia zaprojektowanych przez siebie maskotek. Praca zaczęła się od narysowania projektu, następnie uczestnicy tworzyli papierowy wykrój, który po wycięciu został przeniesiony na materiał.

Po wybraniu odpowiednich materiałów i dodatków uczestnicy zszywali wszystkie elementy przy czynnej pomocy instruktora w osobie Doroty Dziedzic-Lechowskiej. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nie tylko dziewczynki brały udział w warsztatach, ale również chłopcy wykazali się zdolnościami w kierunku projektowania. Efekty ich pracy można podziwiać na załączonych fotografiach.