Trwa remont Przychodni Gminnej

Trwa remont Przychodni Gminnej
fot. UM Nowogrodziec Od kwietnia br. mieszkańcy gminy Nowogrodziec będą mogli korzystać z usług medycznych świadczonych w Przychodni Gminnej w Nowogrodźcu w nowych, lepszych warunkach.
istotne.pl zdrowie, robert relich, przychodnia, um nowogrodziec, sp zoz nowogrodziec

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę z dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Marcinem Krzywdzińskim na udzielenie dotacji celowej z przeznaczeniem na częściowe pokrycie kosztów remontu Przychodni Gminnej w Nowogrodźcu. SP ZOZ otrzyma od Gminy pomoc finansową w wysokości 40 tysięcy złotych.

Udzielenie dotacji dla SP ZOZ w Nowogrodźcu było możliwe dzięki zmianie budżetu, który przyjęli radni Rady Miejskiej w Nowogrodźcu. Jak czytamy na stronie nowogrodzieckiego magistratu:

Niestety, niektórzy radni nie poparli wniosku o udzielenie dotacji, wstrzymując się od głosu, wśród nich byli: Katarzyna Kiecenka, Aneta Bochenek, Artur Kozioł i Barbara Wójtowicz.

Celem podejmowanego przedsięwzięcia jest dostosowanie rejestracji przychodni (tak aby mogła ona przyjąć większą liczbę pacjentów) oraz do pracy w systemie elektronicznym. W celu realizacji zadania zostaną wykonane m.in. prace rozbiórkowe, przebudowa instalacji, roboty murarskie, okładziny z płytek ceramicznych, a także montaż urządzeń sanitarnych. Szacunkowa wartość inwestycji wynosi 46 tysięcy złotych. Wykonawcą jest firma z Rząsin.

Trwający obecnie remont ma znacząco poprawić jakość obsługi pacjentów, m.in. poprzez telefoniczną rejestrację, oraz skrócić czas oczekiwania przyjęcia do lekarza.

UM Nowogrodziec/ii