Barwne widowisko taneczne "Od Hiszpanii po Orient"

Barwne widowisko taneczne
fot. BOK-MCC W czwartkowy wieczór, w sali Forum, przy komplecie widowni odbył się drugi festiwal tańca organizowany przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki.
istotne.pl flamenco, bok mcc

W egzotyczną dwugodzinną podróż „Od Hiszpanii po Orient“ zabrały widzów uczestniczki pracowni tańca flamenco i orientalnego. Występ uświetnił również zespół Tres i specjalizująca się w tańcu brzucha, tańcu perskim i romskim Elwira Janitzki z Berlina.

Piękne, barwne stroje, porywająca muzyka i pełne wdzięku, gracji tancerki zaprezentowały program, składający się z dwóch części. W pierwszej wystąpiły tancerki z pracowni tańca flamenco „Carmen”, której instruktorką jest Magdalena Zientara. Doskonale prezentowały się w choreografii m.in. do utworów „Alegrias”, „Rumba flamenco” czy „Sevillanas”. Duże emocje wzbudził występ najmłodszych uczestniczek pracowni, dziewczynek w wieku od 4 do 12 lat, które wykonały Tango „Rosa Maria”. Tą część programu uświetnili muzycy z zespołu Tres wykonując na gitarach akustycznych utwory flamenco. Poza stałym składem, znanych bolesławianom muzyków: Sławomir Zimniak gitara, Andrzej Dziedzic perkusja, Mirosław Kuc gitara, wystąpił podopieczny Mirosława Kuca z pracowni gitary BOK-MCC młody, zdolny gitarzysta Wojciech Andrzejewski.

W drugiej części orientalnej zaprezentowała się pracownia tańca „Arabeska” prowadzona przez Alicję Kowal oraz gość specjalny, znana i lubiana, nie tylko w Berlinie tancerka Elwira Janitzki. Pierwszym tańcem, który zaprezentowała pracownia było tango orientalne, które powstało na wakacyjnych warsztatach w BOK-MCC z Elwirą Janitzki. Ciekawa choreografia jest wynikiem współpracy Elwiry i Alicji Kowal. Panie zachwyciły publiczność łącząc taniec orientalny z tangiem oraz wykonując intrygującą choreografią do utworu „Różowa Pantera”. Podczas imprezy nie zabrakło również typowych wykonań tańców orientalnych m.in. „tańca ze skrzydłami bogini Izis”. Dziecięca grupa w barwnych strojach, zachwyciła widzów prezentując taniec nubijski, hinduski i najbardziej widowiskowy - taniec z wachlarzami.

Prezentacje na scenie pracowni tańca orientalnego wzbogaciły występy naszego gościa specjalnego. Elwira Janitzki wykonała taniec z dwoma welonami, taniec z saggatami oraz wspólnie z instruktorkami ośrodka kultury taniec cygański.

Prowadzące imprezę zachęcały do nauki tańca orientalnego i flamenco na bezpłatnych zajęciach w BOK-MCC. Zaprosiły również publiczność na kolejną edycję festiwalu za rok.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Informacja BOK-MCC