BKS nadal niepokonany!

istotne.pl 0 mecz, lks stary śleszów, bks bolesławiec

W sobotę, 25 kwietnia, BKS podejmował LKS Stary Śleszów. Bolesławianie wystąpili w nowych strojach Adidasa. Stroje ufundował Michał Lis – właściciel firmy Auto Fox – transport i spedycja.

Michał Lis - właściciel firmy Auto Fox sponsor nowych strojów dla BKSMichał Lis - właściciel firmy Auto Fox sponsor nowych strojów dla BKSfot. MZ

Mecz lepiej zaczęli goście. Przez pierwszy kwadrans przyjezdni narzucili swój styl gry i zdecydowanie przeważali. Nie przełożyło się to jednak na gole. Co więcej, pierwszą bramkę zdobył, w 25 minucie, Kacper Wojciechowski i było 1:0 dla gospodarzy. Jednak bolesławianie długo nie cieszyli się z prowadzenia, bo już minutę później sędzia podyktował rzut karny dla gości i Radosław Iwan doprowadził do remisu. Wynik 1:1 utrzymał się do 40 minuty. Wówczas na listę strzelców ponownie wpisał się Kacper Wojciechowski i było 2:1 dla BKS.

BKS nadal niepokonanyBKS nadal niepokonanyfot. MZ

Drugą połowę bolesławianie rozpoczęli od podwyższenia prowadzenia. Już w 46 minucie po indywidualnej akcji na 3:1 podwyższył Marcin Kraśnicki. Jednak goście nie rezygnowali i ambitnie walczyli o bramkę kontaktową. Sztuka ta im się udała w 67 minucie, kiedy to po stałym fragmencie gry piłkę do siatki BKS skierował Kacper Kaczmarek. Na kwadrans przed końcem arbiter ukarał drugą żółtą kartą Bartosza Stępnia i goście musieli grać w 10. Mimo osłabienia zawodnicy ze Starego Śleszowa nie rezygnowali i stworzyli kilka groźnych sytuacji. Ale ostatnie słowo w tym meczu należało do piłkarzy Andrzeja Kisiela. W 85 minucie za faul na Radosławie Pawlusińskim sędzia wyrzucił z boiska Jakuba Dudziaka i goście kończyli mecz w 9. Dwie minuty później podwójne osłabienie rywali wykorzystał BKS, który za sprawą bramki Marka Dudki ustalił wynik spotkania na 4:2. W przyszłej kolejce bolesławianie zmierzą się w meczu wyjazdowym z liderem tabeli Miedzią II Legnica.

BKS: Janiczak – Janicki (46' Bochnia), Zapiór, Pazio, Wakulski, Kosior (70' Dudka), Dzięgleski, Kapusz, Kraśnicki, Wojciechowski, Pawlusiński.