Sami poradzili sobie ze śmieciami

Sami poradzili sobie ze śmieciami
fot. Gmina Warta Bolesławiecka W niemal każdą sobotę mieszkańcy osiedla Szczytnica (gmina Warta Bolesławiecka) sprzątali teren leśny położony naprzeciwko przystanku autobusowego.
istotne.pl warta bolesławiecka, śmieci, ekologia, szczytnica, sprzątanie świata

W sprzątaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym m.in. panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szczytnicy. Co więcej, 21 kwietnia dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach Elżbieta Koryluk-Sowa umożliwiła transport uczniom klas IV-VI i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Szczytnicy, którzy również przyłączyli się do akcji.

Od rozpoczęcia kampanii zebrano ok. 40 worków odpadów, głównie plastikowych i szklanych butelek, torebek jednorazowych, opakowań po żywności.

W imieniu mieszkańców osiedla radna Natalia Fekete dziękuje:

  • dyrektorce SP w Szczytnicy Renacie Przybylskiej, dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom
  • wójtowi Gminy Warta Bolesławiecka oraz pracownikom Urzędu za zapewnienie worków i rękawic do sprzątania, poczęstunku dla uczniów oraz zapewnienie środków transportu do sprawnego odbioru zebranych odpadów
  • pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej w Lubkowie
  • pracownikom Nadleśnictwa Bolesławiec
  • wszystkim uczestnikom i organizatorom akcji „Sprzątania Świata”.

Organizatorzy apelują do mieszkańców osiedla i ich gości o niezaśmiecanie terenów położonych wokół osiedla. I dodają:

To nie jest wysypisko śmieci!!!!! Nie tylko władze Gminy i administratorzy budynków, ale przede wszystkim my, mieszkańcy, możemy zmienić nasze środowisko, ale musimy zacząć od siebie.

Zrobimy wszystko, aby osiedle Szczytnica lśniło czystością i porządkiem. Tylko wspólna stała troska o jego estetykę może przynieść właściwe efekty.

Szczegółowe informacje i więcej zdjęć na stronie Gminy Warta Bolesławiecka.

Natalia Fekete/Gmina Warta Bolesławiecka/ii