Bolesławianie nadal nie sprzątają po swoich pupilach

Bolesławianie nadal nie sprzątają po swoich pupilach
fot. freeimages.com (klsa12) Pod koniec marca br. w materiale „Park czy wybieg dla psów?” na prośbę Czytelniczki zajęliśmy się parkiem przy ulicy Ogrodowej.
istotne.pl pies, straż miejska bolesławiec

Czytelniczka napisała:

Pani na zdjęciu, jakościowo kiepskim, co dzień po kilka razy wyprowadza pieska i nie sprząta. Park? Czy może wybieg dla psów?

Kobieta z psemKobieta z psemfot. Czytelniczka

O komentarz poprosiliśmy wówczas szefową bolesławieckiej Straży Miejskiej Kamilę Chalewicz-Pudłowską. Zapytaliśmy, jak jest ze świadomością bolesławian; czy wiedzą, że trzeba sprzątać po swoich pupilach. – Na pewno jest lepiej niż kiedyś – powiedziała komendantka SM. – Ludzie zgłaszają się po torebki na odchody czworonogów. Ale z pewnością nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważna jest to kwestia. Przede wszystkim chodzi o dzieci, które te odchody mogą znaleźć w piaskownicy i potem ciężko zachorować.

Za nieposprzątanie po swoim psie grozi nawet do 500 zł mandatu. Ale nie wszystkich ta kara odstrasza. No, chyba że na horyzoncie pojawią się strażnicy miejscy. Wtedy bywa nawet dość zabawnie. – Funkcjonariusze opowiadają mi, że czasem ludzie, którzy nie mają przy sobie torebek na odchody, na widok strażników miejskich potrafią w popłochu wziąć psią kupę do ręki – dodała Kamila Chalewicz-Pudłowska.

Straż Miejska w Bolesławcu przypomina, że w siedzibie jednostki (ul. Mikołaja Brody 14) dostępne są darmowe woreczki na psie nieczystości. Można je odebrać

  • od poniedziałku do czwartku, w godzinach 7:30-23:00
  • w piątki i soboty, w godzinach 8:00-4:00.
WoreczkiWoreczkifot. SM Bolesławiec

SM Bolesławiec/ii