Koncert wokalistów Agaty Pińczuk-Burdzy

Koncert wokalistów Agaty Pińczuk-Burdzy
fot. BOK-MCC W CIK Orzeł odbył się wyjątkowy koncert, w którym wystąpili młodzi wokaliści, uczestnicy Studia Piosenki BOK-MCC, które na co dzień prowadzi Agata Pińczuk-Burdzy absolwentka wokalnego wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach.
istotne.pl bok-mcc, agata pińczuk-burdzy, cik orzeł

Występ rozpoczęła grupa dziecięca Błękitne Nutki w składzie: Oliwia Kłoczko, Karolina Michalczuk, Oliwia Jakubowska, Natalia Jędrak, Martyna Sudół, Paulina Zarazińska. Następnie usłyszeliśmy zestaw utworów solowych i duetów w wykonaniu grupy Sound. Ostatnie trzy utwory z podziałem na głosy wykonała licząca 14 osób młodzieżowa grupa w składzie: Alicja Myśliwiec, Aleksandra Kulesza, Wiktoria Jędryczka, Celestyna Skóra, Tomislav Pranić, Anna Koza, Justyna Scholz, Marcelina Walenga, Gabriela Widera, Nina Wąsik, Sara Paczosik, Łukasz Chmielewski. Były, to piosenki: „Stanie się cud” i „Stare mury” z repertuaru Marka Grechuty oraz „Time of my life” z kultowego filmu Dirty Dancing.

Nad doborem repertuaru koncertu "Piosenki lat 80-tych" czuwała Agata Pińczuk - Byrdzy, dopasowując piosenki do możliwości wokalnych i temperamentu wykonawców, uwzględniając przy tym dostosowanie odpowiedniej tonacji utworów. Uczestnicy idealnie oddali niepowtarzalny klimat lat 80-tych, zarówno interpretacją piosenek, jak i wizerunkiem scenicznym, za co publiczność z wielką sympatią i entuzjazmem, po każdym wykonanym utworze, nagradzała oklaskami.

Na koniec instruktorka podziękowała wszystkim uczestnikom za zapał i zaangażowanie w trzymiesięcznych przygotowaniach do koncertu oraz za całoroczną aktywność na zajęciach. W szczególności dwóm, najdłużej uczęszczającym na zajęcia wokalne tegorocznym maturzystkom Marcelinie Walendze i Justynie Scholz. Nie obyło się bez łez wzruszeń.

Ponad godzinny koncert nagrodzony został gromkimi brawami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty w wykonaniu uczestników Studia Piosenki, które na co dzień działa w Centrum Integracji Kulturalnej BOK - MCC. Wszystkich zainteresowanych śpiewem zapraszamy na zajęcia w przyszłym roku. Zapisy wkrótce w Punkcie Informacji Turystycznej BOK-MCC.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC