Filmowy Konkurs „Dziękuję, nie palę” dla młodzieży

Filmowy Konkurs „Dziękuję, nie palę” dla młodzieży
fot. Marcin Zabawa Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu na film ukazujący przesłanie „Dziękuję nie palę”.
istotne.pl piotr roman, bok mcc, cik orzeł, jacek klakoćar

Twórcy filmu mogą wykorzystać różnego rodzaju gatunki filmowe: reportaż, wywiad, dokument, opowieść fabularyzowaną itp. Autorem filmu może być jedna osoba lub maksymalnie trzyosobowy zespół. Dopuszczalny czas trwanie filmu konkursowego, to 10 minut. Aby zgłosić film do konkursu, należy dostarczyć do dnia 19 października, do Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł", ul. Chopina 17, kopię filmu w formie cyfrowej na CD lub DVD w formacie AVI lub MPG oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową. Regulamin konkursu i karta zgłoszeń na www.bok.boleslawiec.pl

Celem konkursu jest promocja zdrowego stylu życia. Ukazanie szkodliwego wpływu palenia na człowieka, społeczeństwo oraz otoczenie. Kształtowanie postaw asertywnych, uzasadnienie i wzmocnienie postaw zobowiązujących do nie palenia. Prezentacja i upowszechnienie twórczych osiągnięć filmowych, pobudzenie kreatywności młodzieży oraz poznanie i doskonalenie umiejętności posługiwaniem się warsztatem filmowca i językiem filmu.

Organizatorem konkursu jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bolesławcu i Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Jacek Klakoćar Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Piotr Roman Prezydent Miasta Bolesławiec.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC