Okradł pracodawcę na niemal 36 tys. zł

Okradł pracodawcę na niemal 36 tys. zł
fot. KPP Bolesławiec W ręce policji wpadł 23-letni mieszkaniec gminy Bolesławiec. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu ustalili, że 23-letni mieszkaniec gminy Bolesławiec od dłuższego czasu okrada swojego pracodawcę. Do zatrzymania doszło, kiedy podejrzany opuszczał siedzibę firmy, w której pracował. Znaleziono przy nim 300 euro i 200 zł. Mężczyzna ukradł pieniądze z firmowego biura.

Jak się okazało, 23-latek robił tak od stycznia do grudnia 2014 r. Wielokrotnie kradł firmowe pieniądze oraz smary, oleje silnikowe, akcesoria samochodowe, którymi potem handlował.

Część towaru mężczyzna wyładowywał u siebie w domu. Sprzedając kradzione mienie, mówił kupującym, że ze względu na swoją pracę ma dostęp do tych produktów w cenach hurtowych.

KradzieżKradzieżfot. KPP Bolesławiec
KradzieżKradzieżfot. KPP Bolesławiec

Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Właściciel firmy oszacował straty na niemal 36 tysięcy złotych.

Podejrzany przyznał się do winy. Tłumaczył, że pieniądze zdobyte w wyniku przestępstw przeznaczył na remont samochodu i bieżące wydatki. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

KPP Bolesławiec/ii