Bolesłavia: 20 medali Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych

Zawodnik
fot. Dariusz Łomański Trwa wspaniała passa lekkoatletów MKS Boleslavia. Po 19 krążkach wywalczonych na Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży młodzi bolesławianie przywieźli aż 20 medali z Mistrzostw Dolnego Śląska, które rozegrano 16 maja w Bogatyni.

Siedem krążków przywieźli podopieczni trenera Tomasza Markowskiego. Złoty medal zdobył reprezentant Polski na tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów Kacper Olszewski (obaj na zdjęciu nagłówkowym) i w pchnięciu kulą (18.07 m), i w rzucie dyskiem (51.90 m).

Złoty medal wywalczył też Dominik Stec w rzucie oszczepem (59.40 m). Dominik zdobył również srebro w rzucie młotem (49.03 m). Srebrny medal w rzucie młotem wywalczył Dawid Kopała (60.71 m), a jego kolega Wojciech Kutryba – brązowy w tej samej konkurencji (46.66 m).

Z siedmioma medalami wracają z Bogatyni zawodnicy trenera Bartosza Grumana. Pierwszy w biegu na 110 m przez płotki był Mateusz Tofil (15.53 s). Dwa złote medale – w skoku wzwyż (1.90 m) oraz w skoku o tyczce (3.80 m) – wywalczył Damian Gradzik. Srebro zdobył w biegu na 400 m przez płotki Kacper Popławski (58.60 s), a Amelia Kołodziej była trzecia w skoku wzwyż (1.58 m).

Damian GradzikDamian Gradzikfot. Dariusz Łomański

Klasą dla siebie była druga nasza reprezentantka Polski Ewa Ochocka, trenująca pod okiem Małgorzaty Markowskiej. Ewa zdobyła dwa złote medale. Pierwszy w biegu na 100 m przez płotki (14.71 s), drugi natomiast w biegu na 400 m przez płotki (62.10 s). Z pozostałych podopiecznych tej trenerki Tobiasz Burzyński był drugi w biegu na 1500 m (4.23.31 min). Na drugim stopniu podium w biegu na 1500 m stanął też jego starszy kolega Wojciech Karaban (4.12.20 min).

Dwa medale z Bogatyni przywiózł tegoroczny wicemistrz Polski w biegu na 60 m Maciej Buciak, który był drugi w biegu na 100 m (11.19 s) oraz trzeci na 200 m (22.80 s). Borykający się z kontuzjami Paweł Jóźwiak zdobył brąz w skoku w dal (6.31 m).

W trójskoku bardzo dobrze spisał się wychowanek trenera Ryszarda Posackiego Krystian Skrzypacz, który był trzeci (12.11 m).

Srebrny medal wywalczył w Bogatyni Patryk Modras w biegu na 400 m (54.10 s). Brąz zdobył natomiast Mateusz Kopeć w biegu na 3000 m (9.42.43 min). Obaj trenują pod okiem trenera Dariusza Łomańskiego.

W sobotę najmłodsi lekkoatleci MKS Bolesłavia będą walczyć o medale w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików we Wrocławiu, a ich starsi koledzy zmierzą się z rówieśnikami w pierwszym rzucie Ligi Lekkoatletycznej Juniorów.