Wigilia w filii MPP nr 3

Wigilia w filii MPP nr 3
fot. MPP nr 3 Jak co roku dzieci i personel Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3 w Bolesławcu spotkali się na uroczystej Wigilii.
istotne.pl wigilia, mpp nr3

Święta Bożego Narodzenia związane są z wieloma tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. To święta najbardziej rodzinne i ciepłe, pozwalające poczuć miłość i serdeczność innych. To czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń i wspólnego kolędowania przy pięknie ubranej choince. Personel Filii Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3 dbając o zachowanie i kultywowanie bożonarodzeniowych tradycji wśród swoich wychowanków, co roku organizuje przedszkolną Wigilię.

W tym roku ta niezwykła uroczystość rozpoczęła się od wystawienia Jasełek „Kolęduje Tobie moje serce”, w wykonaniu grupy Starszaków. Mali aktorzy w przepięknych strojach przygotowanych przez rodziców, z wielkim przejęciem odtwarzali wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Maryja z miłością tuliła nowonarodzone dzieciątko. Pasterze i królowie obdarowali je swoimi darami i nie odstępowali od żłóbka. Nie zabrakło również króla Heroda i jego rycerzy, a diabeł, który łowił ludzkie dusze wielką siecią , po swojej przemianie otrzymał nawet anielską szatę. Przedstawienie ubogaciły tradycyjne polskie kolędy oraz piękne nowe pastorałki.

Po części artystycznej i złożeniu życzeń, wszyscy zasiedli do odświętnie nakrytego stołu, by spróbować wigilijnych potraw i wspólnie kolędować. Dzieci z Filii Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr. 3 oraz cały personel składają wszystkim mieszkańcom naszego miasta najserdeczniejsze świąteczne życzenia.

Mnóstwa prezentów pod zieloną choinką,
pyszności na wigilijnym stole,
wspaniałej rodzinnej atmosfery,
wypełnionej melodią staropolskich kolęd