Świąteczne muzykowanie w MZS nr 1

Świąteczne muzykowanie w MZS nr 1
fot. G. Hanaf Organizatorami koncertu w Szkole Podstawowej nr 5 i gimnazjum nr 4 były Jolanta Wierzbicka i Barbara Stańczyszyn. Chórem dziecięcych aniołków dyrygował Piotr Koziar.
istotne.pl jarosław kowalski, mzs nr1, katarzyna reguła

Na pięknie przygotowane przez nauczycieli i uczniów jasełka zaproszono rodziców oraz gości: proboszcza Andrzeja Gidzińskiego, szefa Rady Miasta Jarosława Kowalskiego i przyjaciela szkoły Stanisława Zmaczyńskiego. Honory gospodarza pełniła wicedyrektor Katarzyna Reguła.

Występ świąteczny złożony był z krótkich jasełek, w których udział brali uczniowie klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Byli pastuszkowie grający na instrumentach, urocze aniołki i wielu królów. Uwagę zwracały dobry scenariusz, piękne stroje dzieci, dopracowany ruch sceniczny oraz wspaniała oprawa muzyczna. Było to niezwykle udane przedstawienie, wymagające wiele pracy, by przygotować dzieci do występu i zrealizować go ku radości rodziców i uczniów.

Miłą niespodzianką było śpiewanie utworów (na otwarcie i zakończenie) przez nauczycieli szkoły. Wszystkim im należą się wielkie podziękowania za to, że z taką pieczołowitością i serdecznością oraz tak doskonale poprowadzili dzieci, nauczyli ich ról i oswoili ze sceną.

W szkole prowadzony był również kiermasz ozdób świątecznych, który powstał dzięki współpracy z rodzicami i uczniami biorącymi udział w warsztatach klasowych. Przez ostatnie dwa tygodnie rodzice spotykali się z nauczycielami i dziećmi, by przygotowywać dekoracje na kiermasz. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na cele szkoły. Opiekę nad kiermaszem sprawowały Marzena Bronowicka i Lidia Pałka.