Patryk Kizny nakręcił kolejny film o perle Żeliszowa

Patryk Kizny nakręcił kolejny film o perle Żeliszowa
fot. Donkarabon/Wikimedia Commons Kościoła poewangelicki w Żeliszowie od lat fascynuje artystów. Kizny, twórca znakomitego „The Chapel”, powrócił do niego w swoim kolejnym obrazie.
istotne.pl żeliszów, film, kościół, partyk kizny

Na łamach naszego serwisu wielokrotnie pisaliśmy o perle Żeliszowa, czyli kościele poewangelickim, który od lat fascynuje artystów, takich jak chociażby Patryk Kizny, autor filmu „The Chapel”, czy Mayu B, muzyk z Osiecznicy (w ruinach żeliszowskiego kościoła nakręcono teledysk do utworu „Solitude”; autorem klipu jest Szymon Wasylów).

Jak się okazało, żeliszowska świątynia tak mocno zainspirowała Patryka Kiznego, że powrócił do niej w swoim najnowszym filmie „Rebirth”, który od wtorku 16 grudnia jest dostępny w internecie.

Sam twórca tak powiedział w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”

W 2010 roku szukaliśmy miejsca do zrobienia krótkometrażowego filmu i trafiliśmy na zdjęcia z wnętrza świątyni w Żeliszowie. Pojechałem tam i zaparło mi dech w piersiach. To miejsce mnie zainspirowało. Czułem, że pierwszy film o kościele – „The Chapel” – nie wykorzystał w pełni potencjału tego miejsca i tematu.

Szczegóły na stronie gazeta.pl.

Gazeta.pl/ii