Dyrektor BOK-MCC odpowiada na list widzów DKF-u

Dyrektor BOK-MCC odpowiada na list widzów DKF-u
fot. BOK / Krzysztof Gwizdała Część z widzów Dyskusyjnego Klubu Filmowego podpisało się pod listem w sprawie zmian w BOK-MCC. Ewa Lijewska-Małachowska zapewnia, że nie będzie zmian w ofercie kulturalnej.
istotne.pl dkf, bok-mcc, iwona bojko, ewa lijewska małachowska, ewa zbroja

Kilkadziesiąt osób podpisało się pod listem do prezydenta miasta, w którym wyrazili zaniepokojenie, że dotychczasowa wicedyrektor ośrodka Iwona Bojko nie będzie miała stanowiska zarządzającej. Uważają, że to Iwona Bojko jest odpowiedzialna za sukces bolesławieckiego DKF-u i proszą prezydenta, by pozostawiono ją w BOK-MCC.

Z informacji przekazanych przez dyrektorkę BOK-MCC wiadomo, że Iwona Bojko jest na zwolnieniu lekarskim i żadnego wypowiedzenia nie otrzymała. Może wrócić do pracy w każdej chwili.

Zapytaliśmy Ewę Lijewską-Małachowską o komentarz w sprawie funkcjonowania DKF:

Uspokajam miłośników dobrego kina i zapewniam, że bardzo zależy mi na utrzymaniu bolesławickiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego na jak najwyższym poziomie. Pani Iwona Bojko przebywa aktualnie na zwolnieniu lekarskim. Repertuar DKF od lat tworzony jest przez Pana Ireneusza Wojtkowa. I nadal on będzie go tworzył, bo zatrudniam go i jestem zadowolona z jego pracy. W tym miesiącu na propozycje filmowe w ramach DKF sprzedano 218 karnetów. W czerwcu pan Wojtków zaprezentuje równie interesujące filmy, na które wspólnie zapraszamy. Chcę dodać, że pan Wojtków będzie prowadził cieszące się dużym powodzeniem prelekcje i dyskusje w ramach DKF. Informuję też, że mój pracownik Ewa Chrobot podczas nieobecności pani Bojko zajmuje się promocją i zapisami nauczycieli na kolejny projekt Edukacji Filmowej w BOK-MCC. Zapisy trwają do września 2015 roku. Edukacja Filmowa będzie kontynuowana w naszym kinie. Staramy się pozyskać w tym roku szkoły średnie, które przez pewien czas były nieobecne.

Portal istotne.pl od 11 lat, czyli od momentu reaktywacji klubu, promuje bolesławiecki DKF. Pisaliśmy o wszystkich sukcesach, które klub osiągał dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym Ewy Zbroji, Iwony Bojko i Ewy Lijewskiej-Małachowskiej. Dyskusyjny Klub Filmowy funkcjonuje jednak przede wszystkim dzięki widzom i dla nich BOK-MCC nadal będzie przygotowywać jak najlepszy repertuar.