Podróżuj w czasie z Miejskim Zespołem Szkół nr 1

Podróżuj w czasie z Miejskim Zespołem Szkół nr 1
fot. G. Hanaf W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas piątych i szóstych MZS nr 1 pierwszy raz wzięli udział w szkolnym projekcie historycznym „Co kryje mój strych?”.
istotne.pl miejski zespół szkół 1, marzena bronowicka

Celem projektu jest uwrażliwienie uczniów na wartość pamiątek rodzinnych i innych przedmiotów w swoim bliskim otoczeniu oraz uświadomienie młodzieży potrzeby ochrony pamiątek rodzinnych i przedmiotów o wartości historycznej.

Częścią projektu jest ekspozycja znalezionych w domach starych przedmiotów. Na parterze szkolnego korytarza uczniowie i rodzice z zainteresowaniem oglądali odkurzacz z lat 80., stare młynki do kawy, i inne przedmioty codziennego użytku znalezione przez uczniów na strychach i w pawlaczach. Wystawę mogą obejrzeć rodzice podczas comiesięcznej konsultacji z nauczycielami organizowanych popołudniem w szkolew tym ttygodniu.

Szkolnym projekt historyczny „Co kryje mój strych?”Szkolnym projekt historyczny „Co kryje mój strych?”fot. G. Hanaf
Szkolnym projekt historyczny „Co kryje mój strych?”Szkolnym projekt historyczny „Co kryje mój strych?”fot. G. Hanaf

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia szkoły i do podróży w czasie w trakcie oglądania wystawy. Projekt zrealizowany przez nauczycielkę Marzenę Bronowicką będzie działaniem cyklicznym, w przyszłym roku wezmą w nim udział uczniowie klas czwartych.

W projekcie wzięli udział uczniowie: Pola Dolik, Aleksandra Malec, Paulina Robak, Krystian Gąsiorek, Nikola Policht, Aleksandra Muniak, Maja Gałuszko, Jakub Zmaczyński, Emilia Piotrowska, Aleksander Klessa, Maciej Latewiec, Julia Leśniak, Adam Szaja, Emilia Czopko. Opiekunami grup byli Kinga Kaczmarek, Sławomir Męczyński i Jakub Stańczyszyn z 6 a.