Medalowy początek roku Bolesłavii

Dominika Kwaszcz
fot. Paweł Wiśniewski Z dziewięcioma medalami powrócili bolesłavianie z Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w ostatnią sobotę w gościnnej hali w Jabloncu w Czechach.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, bolesłavia

Złote medale przywieźli: Dominika Kwaszcz (trener: Bartosz Gruman) w biegu na 60 m przez płotki (9.10 s) oraz Kacper Olszewski w pchnięciu kulą. Zawodnik trenera Tomasza Markowskiego uzyskał wynik 18.20 m. Dominika zdobyła jeszcze czwarte miejsce w skoku wzwyż (1.54 m).

Dominika KwaszczDominika Kwaszczfot. Paweł Wiśniewski
Kacper OlszewskiKacper Olszewskifot. Paweł Wiśniewski

Srebrny medal w pchnięciu kulą zdobył Dominik Stec (14.28 m). Wychowanek trenerki Małgorzaty Markowskiej i ubiegłoroczny mistrz Polski w biegu na 2000 m z przeszkodami Wojciech Karaban pewnie wygrał bieg na 1000 m w swojej kategorii wiekowej (2.37.55 min). Srebro wywalczyli zawodnicy z tej samej grupy: Karolina Wolska w biegu na 600 m (1.46.62 min) oraz Tobiasz Burzyński w biegu na 1000 m (2.47.83 min).

Rewelacyjnie biegał podopieczny Ryszarda Posackiego Maciej Buciak, który już w eliminacjach sprawił ogromną niespodziankę, przebiegając 60 m i pobijając nowy rekord życiowy (7.10 s). W finale Maciek „urwał” jeszcze dwie setne sekundy i zdobył srebrny medal, uzyskując kwalifikację do Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w ten weekend w Toruniu.

– Nie spodziewałem się takiego wyniku na początku sezonu. Biegało mi się dzisiaj wspaniale. Czuję, że stać mnie na poprawę uzyskanego dzisiaj rezultatu w Mistrzostwach Polski i dobry występ w finale – skomentował Maciej Buciak.

Maciej BuciakMaciej Buciakfot. Paweł Wiśniewski

Daleko zaczął skakać wreszcie Krystian Skrzypacz, który w skoku w dal był drugi, uzyskując wynik 5.81 m. Brązowy medal w biegu na 2000 m zdobył Mateusz Kopeć (6.09.75 min)

Czwarte miejsca wywalczyli: Michał Sobkowicz – skok w dal (5.51 m), Paweł Jóźwiak – skok w dal (6.66 m), Kacper Kanikowski – 1000 m (2.54.24 min) oraz Patryk Modras – 300 m (39.21 s).

W Jabloncu barw Bolesłavii bronili jeszcze :

• Natalia Regińska – 300 m (45.38 s)
  • Kacper Popławski – 300 m (41.10 s)
  • Joel Kusiciel – 300 m (40.72 s)
  • Daniel Najdek – 300 m (41.43)
  • Amelia Kołodziej – skok wzwyż (1.50 m)
  • Dawid Kopała – pchnięcie kulą (12.94 m)
  • Wojciech Kutryba – pchnięcie kulą (10.70 m).

Teraz zawodników Bolesłavii czeka występ w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu (13-15.02.2015 r.) oraz w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w Wałbrzychu (21.02.2015 r.) gdzie wystąpią najmłodsi adepci bolesławieckiej lekkoatletyki. Powodzenia.