Mały Książę w kinie Forum

Mały Książę w kinie Forum
fot. BOK-MCC Od piatku, 7 sierpnia, premiera arcydzieła Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, powieści, która na całym świecie sprzedała się w nakładzie 150 milionów egzemplarzy i została przetłumaczona na ponad 250 języków.
istotne.pl bok-mcc, kino forum, mały książę

Wygląd postaci z filmu Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, oparty jest na oryginalnych rysunkach Saint Exupéry’ego. W polskiej obsadzie dubbingowej głosów postaciom użyczyła min. Małgorzata Kożuchowska, Robert Więckiewicz, Piotr Adamczyk i Włodzimierz Press.

Bohaterką filmu jest rezolutna mała dziewczynka, która mieszka ze swoją zaborczą matką. Kiedy przeprowadzają się do nowego domu, dziewczynka poznaje najbliższego sąsiada Lotnika. Mężczyzna jest starym ekscentrykiem. Niebawem dziewczynka poznaje historię Małego Księcia i dowiaduje się o pilocie, który rozbił się na pustyni, gdzie spotkał chłopca pochodzącego z odległej planety. Ta opowieść zbliża dziewczynkę i pilota, którzy przeżyją razem magiczną przygodę. Animacja wyświetlana również w formacie 3D.


Na ekranie również Ted 2, druga część kultowego filmu o niegrzecznym misiu, który podejmuje w swoim życiu poważna decyzję. Postanawia ożenić się z Tami Lynn (Jessica Barth) i mieć z nią dziecko. John (Mark Wahlberg), chcąc pomóc przyjacielowi, postanawia zostać dawcą nasienia. Jednak, aby nowożeńcy mieli prawo do opieki nad maluchem, miś musi udowodnić przed sądem, że jest istotą ludzką.

W sobotę, 8 sierpnia, w ramach cyklu Bajkowe Lato Żółwik Sammy. Godzina seansu 12.15, cena biletu 9 zł. Szczegóły i rezerwacja: kino.boleslawiec.pl.