Bolesławianie, podejrzani m.in. o rozbój z użyciem noża, aresztowani

Bolesławianie, podejrzani m.in. o rozbój z użyciem noża, aresztowani
fot. KPP Bolesławiec Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie trzech przestępstw.
istotne.pl policja, kradzież, rozbój

W ręce funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wpadli sprawcy rozboju na nastolatkach. Podejrzani to dwaj mieszkańcy Bolesławca (w wieku 21 i 20 lat).

Do zdarzenia doszło 25 lipca br. przy ulicy Leśnej w Bolesławcu. Zatrzymani działali wspólnie, wyszarpując torebki i grożąc nożem nastolatkom.

Co więcej, mundurowi ustalili, że pięć dni później ci sami przestępcy z jednego z bolesławieckich sklepów ukradli skarbonę z datkami o wartości 1 000 złotych.

Ponadto zatrzymani podejrzani są o dokonanie w Warszawie rozboju na trzech młodych osobach (zdarzenie miało miejsce 1 sierpnia). Łupem bolesławieckich przestępców padły telefony i torby podróżne z ubraniami. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tych spraw i sprawdzają, czy 20- i 21-latek nie mają na koncie innych tego typu czynów.

Zatrzymani przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd tymczasowo aresztował ich na 3 miesiące.

Obu podejrzanym może grozić do 15 lat więzienia.

KPP Bolesławiec/ii