Otwarcie sali kameralnej w Forum

Otwarcie sali kameralnej w Forum
fot. Marcin Zabawa Mieszkańcy Bolesławca oraz regionu mogą korzystać z nowej sali w kinie Forum. W sali na 49 miejsc będzie wyświetlane ambitne kino europejskie.
istotne.pl bok-mcc, impreza, kino forum

W tym tygodniu przedpremierowo wyświetlony zostanie w nowej sali film dla najmłodszych „Pszczółka Maja” o 17:00 oraz komedia francuska „Spódnice w górę” o 19:00.

Uroczystość otwarcia odbyła się w scenerii kultowej serii „Gwiezdnych Wojen”. Główni bohaterowie filmu, w których wcieli się uczestnicy zajęć pracowni teatralnej BOK-MCC, uatrakcyjnili uroczystość. W otwarciu wzięli udział zaproszeni goście m.in. przedstawiciele władz miasta, podmioty biorące udział w realizacji inwestycji, lokalni przedsiębiorcy oraz media.

W imieniu gospodarza Piotra Romana obecnych przywitała Ewa Lijewska-Małachowska dyrektorka BOK-MCC. Szczególne podziękowania od ośrodka kultury i jego pracowników otrzymał prezydent. Na ręce Józefa Pokładka przewodniczącego Rady Miasta trafiły podziękowania dla wszystkich Radnych, którzy spojrzeli na nową salę kina i jej cyfryzację przychylnie i zwiększyli dotację na jej budowę.

Słowa wdzięczności skierowane były również do Mirosławy Mitek (miejskiej skarbniczki) oraz Roberta Rzepnickiego zastępcy Wydziału Zamówień Publicznych i Inwestycji Miejskich, który wsparł BOK-MCC wiedzą i doświadczeniem w pracy przy przetargach dotyczących powstawania nowej sali kinowej. Podziękowania odebrał Maciej Kłosiński przedstawiciel firmy Cine Project Polska Sp. z o.o., która wyposażyła salę w cyfrowy sprzęt do projekcji filmowych.

Po symbolicznym przecięciu taśmy filmowej goście zostali zaproszeni do nowej sali gdzie zaprezentowano możliwości techniczne projektora cyfrowego NEC NC900C-A oraz nagłośnienia Dolby® Digital Surround EX. Otwarciu towarzyszyła wystawa plakatów filmowych z lat 80. XX wieku, udostępniona dzięki życzliwości Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji.

Całkowity koszt nowej sali to 386 000 złotych netto. Zadanie sfinansowano ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec oraz z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kwocie 115 300 złotych netto (dofinansowanie wyposażenia sali). Sala Kameralna należy do Sieci Polskich Kin Cyfrowych.

Logo sala kameralna ForumLogo sala kameralna Forumfot. bok-mcc