Dzień Pierwszoklasisty w II LO

Dzień Pierwszoklasisty w II LO
fot. Jacek Maj Rywalizacja była bardzo wyrównana, ostatecznie zwyciężyła klasa 1a, która w nagrodę otrzymuje jeden wybrany dzień bez pytania, kartkówek i sprawdzianów.
istotne.pl ii lo, dzień pierwszoklasisty

W piątek, 26 września, jak co roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Bolesławcu, odbył się Dzień Pierwszoklasisty, przygotowany tym razem przez klasę 2d z wychowawcą. Pięć pierwszych klas wspólnie bawiło się i rywalizowało w przygotowanych dla nich konkurencjach.

Wszystkie klasy wykazały się doskonałym przygotowaniem i wielkim zaangażowaniem. Jury (w składzie: Izabella Daniel, Iwona Florkowska, Martyna Stasiak, Marek Drąg) oceniało rywalizację.

Uczniowie prezentowali swoje talenty we wcześniej przygotowanych konkurencjach: przebranie za mieszkańców wcześniej wylosowanego państwa, przedstawienie sceny z wcześniej wylosowanego filmu.

Pozostałe konkurencje na czas to zwijanie włóczki i picie mleka. Klasy wykazały się również umiejętnością wizażu, charakteryzując jedną osobę na kota, oraz zdolnościami poetyckimi (wiersz pochwalny o wychowawcy).

Rywalizacja była bardzo wyrównana, ostatecznie zwyciężyła klasa 1a, która w nagrodę otrzymuje jeden wybrany dzień bez pytania, kartkówek i sprawdzianów. Drugie miejsce zajęła klasa 1e, a trzecie miejsce zdobyła 1c.

II LO w Bolesławcu/ii