MPP nr 4: festyn rodzinny i Dzień Przedszkolaka

MPP nr 4: festyn rodzinny i Dzień Przedszkolaka
fot. Paulina Stefańczyk Promocja zdrowego stylu życia i obchody Dnia Przedszkolaka to główne atrakcje festynu rodzinnego, zorganizowanego przez dzieci, rodziców i pracowników Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4 w Bolesławcu.
istotne.pl festyn, przedszkole, mpp nr 4

Wszystkich mile zaskoczyła duża frekwencja, bo przedszkolaki do zabawy zaprosiły całe rodziny. Festyn odbył się na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego MOSiR przy ulicy Spacerowej w Bolesławcu.

W placówce realizowany jest program „Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej” w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, projekt „Zachowaj równowagę”. Dlatego na stołach, zamiast tradycyjnych festynowych potraw, można było znaleźć owoce, sałatki warzywne, naturalne soki, chleb ekologiczny, upieczone z produktów ekologicznych ciasta i ciasteczka. Owoce i warzywa przenieśli rodzice wprost ze swoich ogrodów.

Dzieci brały udział w wielu zabawach i konkurencjach sportowych, od gry w piłkę po przeciąganie liny. Dużym powodzeniem cieszył się aerobik w plenerze. Co ważne, w większości konkurencji, udział brały dzieci razem z rodzicami.

Na zakończenie zmagań sportowych wszystkie przedszkolaki, które brały udział w festynie, otrzymały okolicznościowe medale.

Kolejną atrakcją była przygotowana w ciekawy sposób zielona ścieżka, która umożliwiała uczestnikom festynu rozpoznanie (wszystkimi zmysłami) zgromadzonych tam ziół. W trakcie zwiedzania ścieżki można było również zapoznać się ze szczególnymi właściwościami tych roślin.

Festyn zakończył się w miłej i przyjaznej atmosferze, czego dowodem były liczne podziękowania oraz bezcenne uśmiechy dzieci.

MPP nr 4/ii