Spektakl „Zęboból” dla przedszkolaków w Orle

Spektakl „Zęboból” dla przedszkolaków w Orle
fot. BOK-MCC Dwustu widzów z bolesławieckich przedszkoli obejrzało spektakl lalkowy w wykonaniu Teatr Gili-Gili z Wrocławia.
istotne.pl bok mcc, cik orzeł

Przedstawienie odbyło w ramach programu „Edukacja teatralna dla przedszkolaków” realizowanego przez BOK-MCC w Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł".

Muzyczno-lalkowy spektakl „Zęboból” przeplatany był ciekawymi piosenkami i zaskakującymi dzieci gagami. Aktorzy wcielali się w różne postacie, a lalki i maski pomogły im podkreślić typy charakterów poszczególnych bohaterów spektaklu. Żywiołowa, pełna humoru opowieść udowodniła, że czasami nie warto się upierać, ponieważ może to sprawić wiele problemów.

Program „Edukacja teatralna dla przedszkolaków” realizowany jest od października 2014 roku. W warsztatach teatralnych uczestniczą zgłoszone do programu najstarsze grupy przedszkolne. Program powstał, aby przygotować młodego widza do odbioru kultury i przyswoić wiadomości związane ze sceną i prezentacją. Na zajęciach wprowadzane są elementy gry aktorskiej, dzieci poznają stosowane w teatrze artystyczne środki wyrazu, a także kształcą umiejętności dramatyczne podczas zabaw twórczych.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Informacja BOK-MCC