Zdjęli nogi z gazu z powodu nowych przepisów?

Zdjęli nogi z gazu z powodu nowych przepisów?
fot. freeimages.com (4seasons) W dniach 17-18 maja 2015 r. na terenie województwa dolnośląskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”.
istotne.pl policja, akcja, mandat, prawo

Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzali m.in., czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Przypomnijmy, że drugiego dnia akcji obowiązywały już nowe przepisy, dotyczące chociażby przestrzegania ograniczeń prędkości na terenie zabudowanym.

Pierwszego dnia działań na drogach powiatu bolesławieckiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odnotowali 74 wykroczenia (przekroczenia prędkości). Drugiego dnia ukarano już tylko 28 kierowców.

Dla porównania: na całym Dolnym Śląsku 17 maja odnotowano 739 tego typu wykroczeń. Dzień później – 678 (w sześciu przypadkach skończyło się to utratą prawa jazdy na 3 miesiące z powodu przekroczenia przez kierujących prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h).

Kierowcy – świadomi tego, że zaostrzyły się przepisy – zdjęli nogi z gazu? Czy to tylko zjawisko przejściowe i za kilka dni, tygodni wszystko wróci „do normy”? Zachęcamy do udziału w sondzie.

Czy nowe przepisy sprawią, że na naszych drogach będzie bezpieczniej?
Będzie, ale tylko przez chwilę
52.08 % głosów: 25
Nic się nie zmieni
27.08 % głosów: 13
Będzie, kary są bardzo dotkliwe
20.83 % głosów: 10

KWP Wrocław/KPP Bolesławiec/ii