Faktury? Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą i wystawiaj faktury online

Faktury? Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą i wystawiaj faktury online
fot. whitepress.pl Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością wystawiania faktur z lub bez VAT. Nowoczesny przedsiębiorca powinien pomyśleć o tym, by skorzystać z możliwości elektronicznego wystawiania takich dokumentów. To nie tylko oszczędność czasu, lecz także pieniędzy.
istotne.pl faktura, biznes

Od 1 stycznia 2014 r. obowiązuje nowa definicja faktury elektronicznej. Zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług za fakturę elektroniczną rozumie się „fakturę w formie elektronicznej wystawioną i otrzymaną w dowolnym formacie elektronicznym”. Z punktu widzenia przedsiębiorców to duże ułatwienie, pozwalające zaoszczędzić pieniądze – faktura nie musi zostać wysłana tradycyjną drogą, czyli za pośrednictwem operatora pocztowego.

Ponieważ nie wszyscy przedsiębiorcy mają świadomość tego, jakie korzyści niesie wystawianie faktur w formie elektronicznej, warto by uświadomili sobie, ile mogą zyskać, korzystając z dobrego programu do wystawiania takich właśnie dokumentów. A tych, co trzeba podkreślić, jest całkiem sporo. By dobrze wybrać, warto wiedzieć, na jakie parametry dostępnych programów zwracać szczególną uwagę.

Program nowoczesnego przedsiębiorcy

Faktura to jeden z głównych dokumentów poświadczających dokonanie transakcji, ale nie jedyny, jaki przedsiębiorca jest zobowiązany wystawić w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej. Właśnie dlatego tak ważne jest, by program odpowiadał na wszystkie potrzeby właściciela firmy. Pod uwagę trzeba wziąć również to, że firma będzie się z czasem rozwijać, a oferowanych przez nią produktów czy usług będzie przybywać.

Wśród dostępnych na rynku aplikacji umożliwiających wystawianie faktur, uwagę warto zwrócić na program szybkafaktura.pl (szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.szybkafaktura.pl). Twórcy aplikacji postawili na intuicyjny program do wystawiania faktur i wzbogacili go o szereg dodatkowych funkcji. Takie rozwiązanie gwarantuje, że nawet gdy firma będzie się rozwijać, przedsiębiorca nie będzie musiał szukać kolejnej aplikacji, umożliwiającej np. zarządzanie magazynem.

Co dostajesz w zamian?

Korzyści płynących z korzystania z programu szybkafaktura.pl jest wiele. Faktura wystawiana w tym programie wzbogacona może zostać wzbogacona o logo firmy, dzięki czemu przedsiębiorca może utrwalać w świadomości swoich kontrahentów markę swojej firmy. Nie bez znaczenia jest też bezpłatny okres próbny, w czasie którego można przetestować wszystkie możliwości programu. Bo ten, co warto wiedzieć, to znacznie więcej niż tylko wystawianie faktur dokumentujących sprzedaż.

Program, by odpowiadał na potrzeby przedsiębiorców na każdym etapie prowadzenia przez nich firmy, składa się z trzech pakietów: podstawowego, magazynu i pełnego. O ile pierwszy pozwala m.in. na wystawianie dokumentów sprzedażowych i stworzenie bazy kontrahentów, dostępnych usług czy towarów, o tyle magazynowy to pakiet podstawowy wzbogacony o możliwość generowania dokumentów PW, RW, PZ, WZ, stanów magazynowych czy inwentaryzacji. Gdy przedsiębiorstwo się rozszasta, warto pomyśleć o skorzystaniu z ostatniego pakietu, umożliwiającego samodzielne prowadzenie księgowości KPiR, sporządzanie list płac i delegacji czy amortyzacji.

To się opłaca

Czas jest bezcenny, a przedsiębiorcy potrzebują go na rozwijanie firmy. Faktura wystawiona online i wysłana do klienta za pomocy poczty elektronicznej, dociera do natychmiastowo. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto rozważyć taką możliwość. Trzeba pamiętać, że coraz więcej biur księgowych korzysta z takiego rozwiązania, bo używanie dobrego programu, pozwala na obniżenie kosztów i wyeliminowanie pomyłek – nie jest konieczne m.in. każdorazowo ręczne wprowadzanie danych do systemu.

Bycie nowoczesnym przedsiębiorcą to nie tylko interesowanie się innowacyjnymi kanałami, pozwalającymi na zwiększenie sprzedaży. Ponieważ otwarcie firmy wiąże się z koniecznością prowadzenia dokumentacji, warto postawić na niezawodny program do fakturowania i księgowania. Korzystając z dobrego, zaprojektowanego i wykonanego z myślą o każdej firmie programu szybkafaktura.pl, każdy przedsiębiorca może skupić się na rozwijaniu swojego przedsiębiorstwa.