Szajka rozbita, na koncie co najmniej 20 włamań i kradzieży. Straty to... ponad 100 tys. zł

Szajka rozbita, na koncie co najmniej 20 włamań i kradzieży. Straty to... ponad 100 tys. zł
fot. KPP Bolesławiec Przestępcy kradli m.in. transformatory energii elektrycznej, które dostarczały prąd do miejscowości położonych na terenie dwóch powiatów województwa dolnośląskiego. Jednemu z zatrzymanych udowodniono zaś szereg kradzieży paliwa ze stacji.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali grupę osób podejrzanych o dokonanie co najmniej 20 przestępstw. Z ustaleń policjantów wynika, że cała trójka w ciągu ostatnich 2 miesięcy dokonała i usiłowała dokonać kradzieży 7 transformatorów o wartości ponad 80 tysięcy złotych. Łupem złodziei padły urządzenia średniego napięcia służące do zasilenia w energię elektryczną miejscowości w powiecie bolesławieckim i złotoryjskim. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu bolesławieckiego (w wieku 23 i 28 lat) oraz 27-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że ci sami sprawcy dokonali szeregu innych przestępstw na terenie powiatu bolesławieckiego (chodzi o kradzież m.in. pojazdu, opon samochodowych, 50 kompletów pasów transportowych, odzieży z kontenerów, słupków autostradowych, 15 palet). Straty to kilkanaście tysięcy złotych.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, m.in. samochód, opony i pasy transportowe. Co więcej, 28-latek odpowie jeszcze za kilka kradzieży paliwa. Mężczyzna na stacji paliw tankował olej napędowy do kanistra i nigdy nie płacił za towar.

Łącznie straty spowodowane działaniami przestępczymi szajki wstępnie wyceniono na ponad 100 tys. złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Całej trójce może grozić do 10 lat więzienia.

KPP Bolesławiec/ii