Poranek na bis – dzieciaki na horyzoncie!

Poranek na bis – dzieciaki na horyzoncie!
fot. BOK-MCC „Svein i szczur”, najnowszą premierę w ramach cyklu „Poranek na bis - dzieciaki na horyzoncie” polecamy na rodzinne wyjście do kina.
istotne.pl bok mcc, kino forum, poranek na bis

Seans w najbliższą sobotę, 11 kwietnia o godz. 12.15. Bilety wstępu tylko 9 zł.

Jest to ekranizacja niezwykle popularnej norweskiej książki o przygodach Sveina i jego szczura o imieniu Halvorsen. Pełna akcji i przygód opowieść o tym, że warto liczyć na pomoc przyjaciół i wspólnie z nimi stawiać czoła kłopotom, problemom czy uprzedzeniom, nawet wtedy gdy dotyczą tylko… szczura.

Siedmioletni Svein i szczur Halvorsen są nierozłączni. Chłopiec chce, by jego pupil wziął udział w organizowanym co roku konkursie dla zwierząt domowych. Jednak nie wszyscy są przekonani do tego pomysłu. Twierdzą, że zwykły szczur nie powinien konkurować z psem czy kotem. Jakby tego było mało, Halvorsen sprawia co chwila problemy – przynajmniej tak widzą to rodzice Sveina. Szczur wciąż ucieka, psoci i przez to stawia na baczność całą rodzinę. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w szkole Sveina wybucha panika w związku z podejrzeniem szczurzej inwazji. Czy chłopcu uda się przekonać wszystkich o tym, że Halvorsen nie jest groźny i zasługuje na udział w konkursie? Z pomocą przyjdą mu przyjaciele z klasy.

Film prezentujemy w ramach naszego stałego cyklu "Poranek na bis", w tym roku szkolnym wspólnie ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, prezentując kinematografię norweską. Dzieciaki na horyzoncie - to hasło kampanii towarzyszącej wszystkim działaniom Stowarzyszenia Nowe Horyzonty kierowanym do najmłodszych widzów, ich rodziców i opiekunów. Jej celem jest pokazywanie dobrych, niebanalnych filmów dla najmłodszych i zachęcanie do rodzinnych wypraw do kina, wspólnego przeżywania i bawienia się filmami. Kampanię wspierają ludzie kultury i mediów, którzy sami są rodzicami: Katarzyna Bonda, Novika, Maja Ostaszewska, Katarzyna Stoparczyk i Adam Woronowicz.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Rezerwacja miejsc na www.kino.boleslawiec.pl

Informacja BOK-MCC