Udane zakończenie pierwszej części sezonu UKS Oxpress

Pływaczka
fot. UKS Oxpress Bolesławiec Lipiec był bardzo pracowity dla najlepszych pływaczek UKS Oxpress, które startowały w mistrzostwach Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Jako pierwsza mogła w dniach 3–5 lipca swoją formę sprawdzić Patrycja Faryna, która uczestniczyła w krajowym championacie juniorów w kategorii 14 lat na 50-metrowym basenie w Olsztynie. Nasza pływaczka została jedenastą zawodniczką Polski, wygrywając zdecydowanie finał B na 400 m st. zmiennym. Na dystansie 100 m st. dowolnym Patrycja zajęła 4 lokatę w finale B.

PływaczkiPływaczkifot. UKS Oxpress Bolesławiec

W Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 10–12 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich. Bolesławiec reprezentowały dwie nasze zawodniczki: Izabela Tkaczyk i Agata Knapik. Ta pierwsza została dziewiątą pływaczką w kraju na dystansie 50 m st. motylkowym oraz czternastą na dystansie 200 m st. zmiennym i 50 m st. motylkowym. Druga nasza reprezentantka zajęła siedemnaste miejsce na 400 m st. zmiennym.

– Ten sezon jest dla nas ciężki, gdyż dziewczyny miały problemy zdrowotne i nie mogły w pełni przygotować się do docelowej imprezy. Dlatego cieszą nas osiągnięte wyniki – mówi trener Krzysztof Wróbel. – Szczególnie cieszą nas sukcesy Patrycji Faryny, która zrobiła ogromny postęp w tym sezonie.

Dobre wyniki naszych zawodniczek nie byłyby możliwe bez wsparcia rodziców, Miasta Bolesławiec, SP Oxpress oraz firmy Auto Port Godzieszów.