Martyna Izabela Woźnica w BOK-MCC

Martyna Izabela Woźnica w BOK-MCC
fot. Martyna Izabela Woźnica Na wystawie „Czy to sztuka? 70m2 możliwości” zobaczymy rysunki i modułowe klocki autorstwa artystki pochodzącej z Bolesławca.
istotne.pl bok mcc, martyna izabela woźnica

W piątek, 27 marca o 18.00 w galerii „W sam raz” BOK-MCC odbędzie się wernisaż wystawy „Czy to sztuka? 70m2 możliwości” absolwentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wydarzenie to będzie działaniem performancem. W galerii „W sam raz” (kino Forum) nie będzie statycznej ekspozycji przeznaczonej jedynie do oglądania. Zwiedzający będą mogli wczuć się w rolę artysty i samemu tworzyć kompozycję z drewnianych modułów według własnego uznania. Jest to wyjątkowa okazja, powrotu do dzieciństwa, oderwania się od codzienności.

Podczas wernisażu zorganizowana grupa młodzieży wraz z przybyłymi gośćmi weźmie udział w performance’ie. Autorka ekspozycji przybliży obecnym tę formę sztuki, opowie pokrótce czym jest i jaka jest jego historia powstania w Polsce. Prelekcji towarzyszyć będzie pokaz multimedialny. Będzie to okazja do dyskusji nad tą specyficzną formą wyrazu artystycznego. Wystawa czynna będzie do 24 maja.

Martyna Izabela Woźnica (urodzona w 1989 roku w Bolesławcu) w roku 2013 uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na kierunku rzeźba w pracowni profesor Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej.

W swojej działalności skupia się głównie na relacjach międzyludzkich i tym, co z nich wynika, oraz ich wpływem na odbiór i kształtowanie przestrzeni. Stara się wykorzystywać różnorodne materiały i sposoby działania.

Brała udział w międzynarodowych plenerach (polsko-rosyjskim w Bartoszycach w roku 2009 oraz polsko-czeskim w Olszanach w 2011) i projektach (polsko-czeskim organizowanym w Bolesławcu i Czeskiej Lipie na przełomie lat 2008/2010, http://vytvarnedialogy.wz.cz/).

Jest finalistką 13. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii, oraz współautorką projektu "ogród w ruchu", który uzyskał pierwszą nagrodę w powarsztatowym konkursie Przestrzeń Wspólna w 2013 roku. Więcej informacji o artystce na stronie artystki.