Udany występ pływaczek UKS Oxpress w Mistrzostwach Polski

Udany występ pływaczek UKS Oxpress w Mistrzostwach Polski
fot. Dariusz Łomański W dniach 6-9 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu na basenie 25-metrowym.
istotne.pl pływanie, uks oxpress, agata knapik, izabela tkaczyk

W zawodach rywalizowało ponad 550 najlepszych zawodników z 133 klubów z całej Polski. Klub UKS Oxpress reprezentowały Izabela Tkaczyk i Agata Knapik.

Niestety, nasze zawodniczki – oprócz swoich rywalek – musiały zmierzyć się też z chorobą. Pomimo tego uzyskały znakomite rezultaty, choć nie ukrywały, że apetyty miały większe.

Nasza najlepsza obecnie pływaczka Izabela Tkaczyk wywalczyła 5 miejsce w finale A na 100 m stylem zmiennym oraz 9 miejsce na 200 m stylem zmiennym. Ponadto Iza walczyła w dwóch finałach B na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym.

Agata Knapik była 10 w finale A na 100 m stylem zmiennym, a także wystąpiła w dwóch finałach B na dystansach 200 m i 400 m stylem zmiennym. Uzyskane rezultaty na mistrzostwach Polski cieszą trenerów Krzysztofa Wróbla i Wiktora Łodygę.

– Nasze zawodniczki rozpoczęły sezon bardzo dobrze, choć nie omijały ich problemy zdrowotne w czasie przygotowań oraz Mistrzostw Polski. Nasze pływaczki pokazały po raz kolejny, że należą do czołówki zawodniczek w Polsce. Jeśli tylko dopisze im zdrowie, to mogą w tym roku sprawić nam wiele radości – powiedział trener Krzysztof Wróbel.

Dariusz Łomański/ii