„Budowlanka” i II LO najlepsze w piłce ręcznej

„Budowlanka” i II LO najlepsze w piłce ręcznej
fot. PCEiKK Bolesławiec W mistrzostwach powiatu triumfowały drużyny dziewcząt z Zespołu Szkół Budowlanych i chłopców z II Liceum Ogólnokształcącego.
istotne.pl ii lo, piłka ręczna, zsb, pceikk bolesławiec, mistrzostwa powiatu

Za nami Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej. W kategorii dziewcząt zwyciężyła ekipa z Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu, grająca w składzie: Karolina Haba, Agata Wołoszyn, Ewa Hapłyk, Marta Strojek, Aleksandra Mocna, Diana Forster, Julia Wołoszyn, Aneta Struś, Kamila Stępak, Marta Chrząstowska, Adriana Ozga, Patrycja Solpa i Justyna Dziwisz. Opiekunem teamu jest Rafał Tertel. Drugie miejsce zajęły szczypiornistki z II LO, a trzecie – zawodniczki z I LO.

Mistrzostwo powiatu w kategorii chłopców wywalczyli piłkarze ręczni z II LO (w składzie: Łukasz Krawczyk, Marcin Kapusta, Dawid Kopała, Jakub Rajfur, Kamil Igras, Dastin Rydzak, Rafał Górniak, Bartosz Pachom, Karol Fiedorczuk, Maciej Mazur, Marcin Wakuła, Jakub Szewczyk, Dominik Faltyn, Piotr Kopeć i Kamil Mikietiuk). Opiekunką ekipy jest Edyta Kwiecińska. Drudzy byli szczypiorniści z Zespołu Szkół Mechanicznych. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna z I LO.

Do zawodów strefowych awansowały oba mistrzowskie teamy. Organizatorem rozgrywek było Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.

PCEiKK Bolesławiec/ii