Garbuskowe warsztaty w SP nr 5

Garbuskowe warsztaty w SP nr 5
fot. D.Stanałowska Sześciolatki z klasy I A malowały swoje emocje i poznawały znaczenie imion podczas spotkania z autorką bajki „Garbuska”.
istotne.pl grażyna hanaf, garbuska, sp nr 5

Dzieci z klasa wychowawczyni Doroty Stanałowskiej zaprosiły na lekcję pisarkę. Dzieci w większości znały już bajkę i miały dużo pytań do Grażyny Hanaf. Były ciekawe skąd wzięła pomysł na bajkę, czy długo ją pisała i czy napisze jeszcze jakąś opowieść.

Razem z dziećmi autorka „Garbuski” bawiła się w malowanie emocji. Dzieci wybierały kolory miłości, złości, wstydu, radości, dumy tworząc barwne kolaże na kartkach. Pierwszaki dowiedziały się też jakie znaczenie mają ich imiona. Każda postać w bajce „Garbuska” ma precyzyjnie wybrane imię. Matylda oznacza silną, Karol to solidny mężczyzna, a Robert to ten, który lubi błyszczeć. Dlatego autorka przygotowała dla każdego dziecka opis jego imienia. Pytała też dzieci, czy podobają się im ich imiona i ich znaczenie.

Dzieci namalowały wcześniej, pod kierunkiem wychowawczyni, sceny z bajki i z rysunków powstała piękna klasowa galeria. Spotkanie z autorką zakończyło się stawianiem „garbuskowych pieczątek” w zeszytach i (specjalnym tuszem do ciała) na rączkach dzieci. Autorka bardzo dziękuje za gorące przyjęcie w klasie I A.