Czy Jezus z Nazaretu został skazany słusznie na śmierć na krzyżu?

Czy Jezus z Nazaretu został skazany słusznie na śmierć na krzyżu?
fot. Kinga Pacyna 22 marca w Tomaszowie Bolesławieckim odbyła się premiera sztuki „Proces Jezusa” w wykonaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Parafii św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim, nad którym opiekę sprawuje proboszcz ks. Andrzej Łuczyński.
istotne.pl tomaszów bolesławiecki, warta bolesławiecka, kościół, spektakl, religia

Przy dużej widowni młodzież przeniosła nas w czasy procesu Pana Jezusa, szukając odpowiedzi na pytanie: czy Jezus z Nazaretu został skazany słusznie na śmierć na krzyżu?

W przedstawieniu łącznie wzięło udział 13 fantastycznych młodych aktorów, którzy z wielkim zaangażowaniem ukazali nam oblicze procesu Chrystusa.

Sztuka ukazuje współczesnych Izraelitów, którzy wcielają w postacie uczestniczące w procesie.
Możemy zobaczyć: Kajfasza, Piłata, a także uczniów Jezusa. Całość procesu prowadzą sędziowie i prokurator.

Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, publiczność zgromadzona w kościele była pod ogromnym wrażeniem. W ramach podziękowania za zaangażowanie ks. proboszcz wręczył aktorom upominki, młodzież zaś podziękowała opiekunowi KSM za poświęcony czas, wsparcie oraz wspólnie spędzone chwile.

Parafianie w Tomaszowie Bolesławieckim oczekują już kolejnych przedsięwzięć młodzieży z KSM-u i mają nadzieję, że występy w okresie Wielkiego Postu staną się już tradycją naszej miejscowości.

Kinga Pacyna/ii