Galeria na płocie studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Galeria na płocie studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku
fot. Krzysztof Gwizdała Bolesławianka prezentuje w niebanalny sposób malarskie prace. Wywiesza obrazy na płocie przed domem i zachęca do poznania jej niecodziennego i kolorowego świata.
istotne.pl bolesławiec, jolanta koźmin, galeria na płocie

Galeria na płocie i galeria domowa Joalnty Koźmin powstała z pasji i fascynacji sztuką. – Gdyby nie Uniwersytet Trzeciego Wieku nie zaczęłabym malować – mówi Jolanta. – Nie wiedziałabym, że to siedzi w mojej głowie, a tak maluję już od półtora roku.

Autorka kilkudziesięciu prac stworzyła galerię dla siebie i swoich sąsiadów. Na jednej z wystaw zawiesiła prace odwiedzających ją po sąsiedzku dzieci oraz swojego wnuka, który mieszka z rodzicami w Warszawie, chodzi na koło plastyczne i swojej babci wysyła w prezencie malunki.

– Te prace są odzwierciedleniem moich emocji – mówi amatorka malarstwa i rzeźby. – Chodzę na zajęcia teatralne do Orła, na zajęcia rzeźby do pracowni Mateusza Grobelnego w BOK-MCC, dom prowadzę, przyjaciół przyjmuję i żyję – opowiada o swoich pasjach.

Na płocie i na ścianach wiszą prace prezentujące jej marzenia, impresje, ulubione modelki i kopie obrazów Klimta, artysty, którego uwielbia. Jolanta fascynuje się też wschodnimi motywami i arabskimi kobietami, które często występują jako motyw jej prac. Uczestniczka UTW organizuje też wyjątkowe i bardzo ciekawe domowe imprezy. W dniu 8 marca zaprosiła znajomych na Dzień Kobiet w stylu socjalistycznym, zorganizowała tez niebanalną Noc Kupały.

Wystawę na płocie zmienia co 2 tygodnie. Dekoruje dom i ogródek tak by zachęcić do zwiedzania dzieci i dorosłych. Serdecznie zaprasza do swojej niecodziennej galerii przy ul. Robotniczej 14 w Bolesławcu.