Koncert Agata Pińczuk Burdzy Quintet

Koncert Agata Pińczuk Burdzy Quintet
fot. BOK-MCC W piątkowy wieczór, 29 maja, w Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł przed publicznością wystąpili doskonali muzycy: wokalistka Agata Pińczuk-Burdzy z zespołem.

W skład zespołu wchodzą: Mariusz Bednarski instrumenty klawiszowe, Piotr Gnyszka saksofon, Piotr Fuławka gitara basowa i Wojciech Łabędzki perkusja. Na gitarze elektrycznej gościnnie zagrał Jarosław Michalski.

Zespół Agata Pińczuk Burdzy Quintet zapewnił obecnym półtorej godziny świetnej muzyki łączącej elementy jazzu, funky i soulu. W repertuarze znalazły się w większości utwory polskie z pięknymi tekstami m.in. „Brzydcy”, „Tyle tego masz” Grażyny Łobaszewskiej czy „Najpiękniejsi” Kuby Badacha. Utwory zabrzmiały w nowych aranżacjach, w których pojawiały się elementy improwizacji, co jest typowe dla tego gatunku i stanowi muzyczną formę wypowiedzi. Muzycy wymieniali się tematami muzycznymi, co dawało poczucie spójności i harmonii pomiędzy wszystkimi wykonawcami.

Zespół nawiązał bardzo dobry kontakt z publicznością, angażując ją do wspólnego śpiewania utworu „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy. Wieczór spędzony w Centrum Integracji Kulturalnej niewątpliwie należy zaliczyć do niezwykle udanych.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC