Pierwszy turniej siatkówki plażowej za nami. Zdominowali go siatkarze BTS Elektros

Pierwszy turniej siatkówki plażowej za nami. Zdominowali go siatkarze BTS Elektros
fot. BTS Bolesławiec Mimo niebudzącej zachwytu pogody swój udział zgłosiło aż 10 par, w tym jedna kobiet.

Wśród startujących byli zawodnicy trenujący na co dzień w BTS Elektros Bolesławiec: kadeci, juniorzy i seniorzy, ale także amatorzy, którzy chcieli spędzić aktywnie sobotę. Jedna para przyjechała na turniej z Lubina.

W towarzystwie przebijającego się przez chmury słońca i chwilowych opadów deszczu zawodnicy toczyli boje na dwóch boiskach przy ul. Spacerowej. Mecze obfitowały w długie wymiany, mocne ataki, a także typowo techniczne zagrania. Turniej był rozgrywany systemem brazylijskim, czyli w przypadku pierwszej porażki dana drużyna miała jeszcze jedną okazję do awansowania do następnej rundy z drugiej strony tzw. drabinki.

Turniej był zorganizowany pod hasłem „Żyj aktywnie i zdrowo” z okazji wakacyjnego otwarcia obiektów MOSIR-u: Letnich Basenów oraz Letniego Centrum Sportów Plażowych (w miejscu bolesławieckiego lodowiska).

W zawodach zwyciężyli zawodnicy BTS-u Elektros Bolesławiec: Tomasz Włoszczyński i Mateusz Świerzewski. W zaciętym finale zwyciężyli świetnie zapowiadających się siatkarzy z juniorskiej drużyny BTS-u: Piotrka Filistyńskiego i Przemka Mszala.

Na trzecim miejscu uplasowali się Piotr Kozłowski (znany kibicom siatkówki z czasów II-ligowego „Jadmaru”) oraz Maciej Jaroni, występujący w przeszłości w KKS Ren-But Złotoryja. Czwarte miejsce to także zdolna młodzież z BTS-u: Maciej Wilk i Kamil Kucharski.

Gratulujemy także pozostałym uczestnikom turnieju:

  • Łukasz Krawiec/Robert Walkowiak
  • Damian Śliwiński/Piotr Induła
  • Mateusz Błąd/Marcin Laskowski
  • Damian Oleś/Dominik Zadora
  • Jakub Piętka/Ireneusz Wilk
  • Patrycja Walkowiak/Hanka Druzgała.

Tomasz Włoszczyński/BTS Bolesławiec