Po pijanemu szalał quadem. Nie miał uprawnień i był poszukiwany za nieodbycie kary więzienia

Po pijanemu szalał quadem. Nie miał uprawnień i był poszukiwany za nieodbycie kary więzienia
fot. freeimages.com (mzacha) Policjanci z powiatu bolesławieckiego po pościgu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który pomimo zakazu sądowego jechał quadem, i to nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu.
istotne.pl nowogrodziec, pijany kierowca, quad, poszukiwany, zakaz sądowy

Mundurowi z Komisariatu w Nowogrodźcu podczas patrolu zauważyli dwóch mężczyzn poruszających się czterokołowcem bez tablic rejestracyjnych. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli, a następnie gwałtownie skręcił w boczną drogę i zaczął uciekać przed funkcjonariuszami, pozostawiając pojazd i pasażera. Policjanci zatrzymali go po pościgu. To 30-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec.

Okazało się, że mężczyzna kierował quadem, mając... 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany jest osobą poszukiwaną w celu odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

To nie koniec! 30-latek od 2012 roku objęty jest zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Natomiast pojazd, którym kierował, nie jest dopuszczony do ruchu oraz nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia.

O losie 30-latka zdecyduje sąd.

KPP Bolesławiec/ii