Uczniowie „mechanika” zakończyli rok szkolny

Uczniowie „mechanika” zakończyli rok szkolny
fot. GA Nagrody najzdolniejszym uczniom Zespołu Szkół Mechanicznych wręczali m.in. dyrektor szkoły Adam Maksymczyk i etatowy członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Stanisław Chwojnicki.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Mechanicznych w Bolesławcu miała miejsce w piątek 26 czerwca. W ceremonii uczestniczyli m.in. etatowy członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Stanisław Chwojnicki oraz radny Rady Powiatu i nauczyciel ZSM Jan Russ.

Głos zabrał dyrektor „mechanika” Adam Maksymczyk. – Jest czas, kiedy przychodzicie do szkoły, i czas, kiedy mury szkoły należy opuścić. Dziękuję wam za całoroczną pracę. Są wyniki – powiedział. – Życzę wam, żebyście znaleźli pracę w tym zawodach, w których się kształcicie. A są to piękne zawody: technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik górnictwa podziemnego, technik mechanik, mechanik pojazdów samochodowych. Wiem, że niektórzy uczniowie III c mają już zapewnioną pracę.

Stanisław Chwojnicki: – Chciałbym pogratulować uczniom i nauczycielom. Uczniowie, chodzicie do bardzo dobrej szkoły. Nie ma obawy, że jako jej absolwenci będziecie musieli szukać pracy. Chciałbym też podziękować nauczycielom za to, że wkładają wiele trudu w to, abyście osiągali tak dobre wyniki. Swoją pracą budujecie sobie fundament na przyszłe życie

W czasie uroczystości wręczono nagrody za wyniki w nauce, za aktywne uczestnictwo w życiu Zespołu Szkół Mechanicznych oraz za osiągnięcia sportowe. Wśród nagrodzonych znalazł się Jakub Przybylski (jeden z najlepszych uczniów „mechanika”), który otrzymał również nagrodę książkową od Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego, której szefem jest Andrzej Dobrowolski, a członkinią – wdowa po tragicznie zmarłym wicemarszałku Sejmu i ministrze obrony narodowej posłanka Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

Ceremonię poprowadziła Katarzyna Marecka, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Fundacja im. Jerzego Szmajdzińskiego rokrocznie funduje stypendia dla uczniów gimnazjów z terenu powiatu bolesławieckiego. W tym roku ma dwoje stypendystów: Annę Strzelecką z Gimnazjum w Gromadce i Pawła Wielogórskiego z Gimnazjum w Nowogrodźcu. Otrzymują oni 1 000 zł rocznie. Co więcej, oboje na początku września wyjadą do Warszawy na 4-dniową wycieczkę, w czasie której pójdą do teatru i zwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik oraz Sejm RP, w którym certyfikaty wręczy im były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski.

Wśród tych, którzy zostali przez Fundację uhonorowani nagrodami książkowymi, znaleźli się m.in. Dawid Kowalonek, Karolina Hyjek, Anna Kolbusz, Kacper Olszewski, Jakub Przybylski, Klaudia Tomczyszyn, Krystyna Gałka, Marta Nowacka, Karolina Paluszek, Martyna Kuczyńska, Daria Chłopicka i Tomasz Pachołek.