Dyskusyjny Klub Filmowy w lipcu

Dyskusyjny Klub Filmowy w lipcu
fot. BOK / Krzysztof Gwizdała W każdy poniedziałek miesiąca poruszające i ważne filmy zachęcające do dyskusji, budzące refleksje i emocje. Karnet w cenie 20 zł już w sprzedaży.
istotne.pl dkf, bok-mcc, kino forum
  • 6 lipca, pokazywana na festiwalu w Cannes i izraelska kandydatka do Oscara 2015 „Viviane chce się rozwieść”. To przejmująca opowieść o walce kobiety o jej godność i niezależność we współczesnym Izraelu. Bohaterką tej historii jest Viviane Amsalem, która próbuje uzyskać rozwód ze swoim mężem Elizeuszem przed jedynym prawnym organem właściwym dla takich spraw w jej ojczyźnie – sądem rabinicznym.
  • 13 lipca „Klauni”. refleksyjny film o życiu: Oskara, Maxa i Victora, którzy niegdyś, jeszcze w czasach komunizmu, byli u szczytu popularności. Ich błazeństwa bawiły młodych i sporo starszych, a poczucie humoru trafiało do większej części widowni. Niestety ich kariera załamała się w wyniku idiotycznej kłótni. Panowie unieśli się dumą i odwrócili od siebie, zaprzepaszczając szansę na dalszy rozwój.
  • 20 lipca finlandzka komedia „Stary człowiek i może”, to opowieść o starszym, zrzędliwym mężczyźnie, który żyje przeszłością i wyznaje zasadę, że wszystko kiedyś było lepsze.
  • 27 lipca „Lekcja” film obrazujący bez sentymentów cienką granicę zasad moralnych w obliczu brutalnej rzeczywistości ekonomicznej. W szkole w niedużym bułgarskim miasteczku uczy młoda nauczycielka, Nadieżda. Jest w szoku, kiedy pewnego dnia odkrywa, że w jej klasie jest złodziej. Od tej pory za wszelką cenę próbuje się dowiedzieć, kim jest, by dać mu lekcję o różnicy w czynieniu dobra i zła. Chce go nauczyć, jak wybierać w życiu właściwe rozwiązania a odrzucać te, które są moralnie wątpliwe. Wkrótce jednak, kiedy wierzyciel zwróci się do niej o szybki zwrot długu, sama stanie przed podobnym zagadnieniem. Jak rozwiąże kwestie moralności kiedy zmieni się perspektywa?

Szczegóły i rezerwacja biletów na www.kino.boleslawiec.pl