BTS Bolesławiec – Ren-But Złotoryja 0:3

siatkarz-mecz
istotne.pl 0 złotoryja, bts bolesławiec

W sobotę, 11 stycznia, ekipa Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego podejmowała KKS Ren-But Złotoryja. Niestety, nasi siatkarze ulegli rywalom 0:3 (22:25, 18:25, 21:25). Gospodarze zagrali w składzie: Arkadiusz Folga, Wojciech Nitecki, Łukasz Krawiec, Sławomir Potocki, Wojciech Marcinkiewicz, Robert Walkowiak, Kamil Biczak (libero) oraz Tomasz Włoszczyński, Paweł Rutkowski, Jakub Czyżewski, Damian ŚliwińskiMarek Baran. Trenerem zespołu jest Krzysztof Mosiądz.

Aktualizacja

W pierwszym secie oba zespoły walczyły punkt za punkt, żaden nie uzyskiwał większej przewagi. Dominacja złotoryjan rozpoczęła się w drugiej partii. Ekipa BTS-u popełniała sporo błędów, zwłaszcza w zagrywce. Goście szybko uzyskali kilkupunktową przewagę. Pod koniec seta ich przewaga sięgnęła nawet 8 oczek (23:15). Bolesławianie zmobilizowali się i zdobyli jeszcze trzy punkty, ale tę partię i tak przegraliśmy do 18.

W trzecim secie złotoryjanie wciąż byli znacznie skuteczniejsi i szybko wypracowali 7-punktową zaliczkę. Na szczęście, w połowie tej partii bolesławianie przebudzili się i mimo że nie udało się wygrać tego seta, przegraliśmy go jedynie do 21.

Mecz odbył się przy nadkomplecie publiczności. – Serdecznie dziękuję kibicom za wspaniały, kulturalny, mocny sportowy doping – mówi Jacek Łuczkowski, szef Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego. – Byłem na wszystkich meczach wyjazdowych BTS-u i bez fałszywej skromności mogę powiedzieć, że żaden z zespołów trzecioligowych nie ma tak fantastycznie reagującej i tak mocno dopingującej publiczności.

Ostatni mecz fazy zasadniczej BTS zagra na wyjeździe. W przyszłą sobotę nasi siatkarze zmierzą się z teamem z Góry. 1 lutego bolesławian czeka kolejny mecz wyjazdowy – tym razem ich przeciwnikiem będzie drużyna, która zajmie to samo miejsce w tabeli grupy B. Natomiast 8 lutego obie ekipy zagrają rewanż w Bolesławcu.