Bolesłavia nagrodzona przez marszałka. Po raz siódmy

cezary-przybylski-i-justyna-serafinska-gruman
istotne.pl 0 lekkoatletyka, nagroda, marszałek, bolesłavia

MKS Bolesłavia po raz siódmy został nagrodzony przez marszałka województwa dolnośląskiego. Za punkty uzyskane w zawodach mistrzowskich klub otrzymał nagrodę finansową w wysokości 6 tysięcy złotych. Gala wręczenia nagród odbyła się w piątek, 4 kwietnia, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy.

Bolesłavia zakończyła sezon 2013, bijąc kolejny rekord w liczbie zdobytych punktów w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki – 167,60 pkt. W rywalizacji dolnośląskich klubów lekkoatletycznych (sport młodzieżowy) bolesławiecki klub zajął trzecie miejsce, wyprzedzając m.in. tak duże ośrodki szkolenia lekkoatletycznego jak: WKS Śląsk Wrocław, MKS Osa Zgorzelec, LKS Górnik Wałbrzych, LKS Polkowice.

Marszałek Cezary Przybylski nagrodził również najlepsze gminy w województwie. Bolesławiec uplasował się na bardzo wysokim 8 miejscu. Na sukces gminy złożyły się punkty uzyskane jedynie przez 4 kluby sportowe.

• MKS Bolesłavia – 167,60 pkt
  • LMKS Gladius – 52 pkt
  • BKB Bolesławiec – 30,75 pkt
  • KK StarBol – 6 pkt.

Gościem honorowym gali była Natalia Czerwonka, srebrna medalistka w łyżwiarstwie szybkim z IO w Soczi.

(informacja: MKS Bolesłavia/ii)