Mechanik wygrał turniej piłki ręcznej

reczna-nowogrodziec-pilka
istotne.pl 0 nowogrodziec, piłka ręczna, piłka

W środę, 18 grudnia, na hali sportowej w Nowogrodźcu, odbył się Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu. W turnieju uczestniczyły zaproszone szkoły: II Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu (trener Piotr Napiórkowski), Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu (trener Kamil Dudak), Gimnazjum w Ruszowie (trener Robert Grzelakowski), Gimnazjum Nr 2 w Zgorzelcu (trener Łukasz Kubala), Gimnazjum w Nowogrodźcu (trener Dariusz Marek).

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, po trzy zespoły, gdzie zostały rozegrane mecze „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup grały o miejsca I-II, drugie miejsca z grup o pozycję III-IV, zaś trzecie miejsca z grup o pozycję V-VI. W wyniku losowania powstały następujące grupy, w których zostały osiągnięte następujące wyniki: Grupa A – 1 miejsce, Zespół Szkół Mechanicznych z Bolesławca, 4 punkty, stosunek bramek 39-10. 2 miejsce, Gimnazjum nr 2 ze Zgorzelca, 2, 13-24. 3 miejsce, Gimnazjum Nowogrodziec II, 0, 9-27. Grupa B – 1 miejsce, II Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu, 4, 33-8. 2 miejsce, Gimnazjum Nowogrodziec I, 2, 18-23. 3 miejsce, Gimnazjum Ruszów, 0, 9-29.

Mecz o miejsca V-VI rozegrały drużyny z Gimnazjum w Ruszowie z Gimnazjum w Nowogrodźcu II. Po zaciętym spotkaniu (jedna dogrywka) wygrało waleczne Gimnazjum z Ruszowa 11-10. Spotkanie o miejsca III-IV złączyło drużyny z Gimnazjum Nr 2 w Zgorzelcu, oraz Gimnazjum w Nowogrodźcu I. Po pełnym emocji spotkaniu, zwyciężył Nowogrodziec I 13-10. W finale spotkały się szkoły średnie, gdzie mogliśmy oglądać naszych absolwentów. II LO w Bolesławcu przegrało z ZSM w Bolesławcu stosunkiem bramek 8-13.

6. Gimnazjum w Nowogrodźcu II

Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy , zaś zwycięska szkoła została nagrodzona przez Pana Józefa Rosę Dyrektora Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu ufundowanym pucharem. Zawodnicy otrzymali wyróżnienia w kategoriach:

• „najlepszego strzelca” – Kacper Wojciechowski (ZSM Bolesławiec)
  • „najlepszy rozgrywający” – Michał Nowak (ZSM Bolesławiec)
  • „najlepszy bramkarz” – Michał Rosa (GM Nowogrodziec)
  • „najlepszy obrońca” – Dawid Kopała (II LO Bolesławiec)

Składy poszczególnych szkół z podaną ilością bramek w całym turnieju.
Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu: Doliński Kamil (1), Dębicki Kamil (1), Kukawski Tomasz (2), Paruch Adrian (6), Różnicki Remigiusz, Czulak Jarosław, Wojciechowski Kacper (16), Potocki Piotr (2), Nowak Michał (16), Szelejewski Rafał, Ładocha Paweł (5), Hajdaniowicz Mateusz (1), Klecha Paweł, Pugacz Mateusz (3).

II Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu: Rajfur Jakub (14), Kopała Dawid (4), Krawczyk Łukasz (12), Mazur Maciej (2), Kapusta Marcin (1), Goss Maciej (2), Michalski Paweł (1), Janeczko Hubert (2), Miketiuk Kamil (1), Igras Kamil (1), Rydzak Dastin, Wokuła Marcin (1). Gimnazjum w Nowogrodźcu I: Mrozik Jakub (2), Różnicki Kacper (6), Trembacz Jakub (1), Engel Piotr, Niczyporuk Szymon, Filistyński Jaskub (14), Martynowski Wojciech (1), Fiedorczuk Karol (7).

Gimnazjum Nr 2 Zgorzelec: Korbal Miłosz, Szkiroć Mateusz, Zielant Grzegorz (8), Aftyka Kacper (8), Jarosz Jakub, Koniuszewski Kacper, Kobyłt Kamil, Maciocha Adrian (6), Myśliwiec Przemysław (1), Pawłowski Dawid, Brzozowski Szymon.

Gimnazjum w Ruszowie: Kamola Sebastian (6), Wacław Mateusz (10), Piotrowski Hubert, Podwysocki Michał, Polak Mateusz (1), Nowak Rafał (1), Ludziak Dominik, Bieniek Mateusz (1), Makowski Adam, Brzyski Kacper, Turkiewicz Hubert.

Gimnazjum w Nowogrodźcu II: Jodłowski Michał, Widuch Jakub (1), Złotek Jakub (4), Regieda Bartosz, Rolof Sebastian, Łach Wojciech (6), Kaczor Jakub (1), Jonik Michał (1), Baber Michał (6).

Turniej stworzył możliwość konfrontacji umiejętności naszych szczypiornistów oraz okazję nawiązania nowych znajomości z kolegami z Ruszowa, Zgorzelca i Bolesławca. Należy podkreślić, że idea rywalizacji zainspirowana została przez absolwentów naszego Gimnazjum, którzy są teraz uczniami uczestniczących w turnieju szkół średnich.

Dziękuję uczniom naszego Gimnazjum w pomocy organizacji turnieju (Daniel Walens, Justyna Drąg, Dominika Ozga, Kasia Ładocha, Dominika Sikora, Tomasz Szelechowicz ), oraz sędziującym absolwentom (Fabian Fiedorczuk, Bartek Kojder, Damian Bober).

(informacja: Organizator Dariusz Marek/ii)