BTS Bolesławiec – Ogień Żmigród 2:3

siatkarz-bts-ogien-zmigrod
istotne.pl 0 ogień, bts bolesławiec

W drugim spotkaniu rundy rewanżowej drużyna Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego zmierzyła się na wyjeździe z Ogniem Żmigród. W październiku bolesławianie pewnie pokonali żmigrodzian na własnym parkiecie 3:0. Niestety, w spotkaniu wyjazdowym lepsi okazali się rywale. Żmigrodzki team pokonał BTS 3:2 (25:21, 18:25, 25:21, 15:25, 15:7).

Aktualizacja

Spotkanie zaczęło się dla bolesławian źle. Gospodarze bardzo szybko wypracowali sporą przewagę. Było 1:5. Nasi siatkarze zaczęli odrabiać straty i wyszli nawet na prowadzenie, ale potem żmigrodzianie wyrównali i od tego momentu znów zaczęli dyktować warunki na parkiecie, wygrywając pierwszego seta do 21.

W drugiej partii nastąpiło przebudzenie bolesławian, którzy pewnie wygrali do 18, doprowadzając do remisu 1-1 w setach. Niestety, w kolejnym secie ponownie skuteczniejsi okazali się rywale, którzy pokonali nasz team do 21. Wiadomo było już, że nie uda się zrealizować planu i zdobyć zakładanych trzech punktów. Pozostawała walka o dwa. I w czwartej partii BTS pokazało, na co je stać, zwyciężając aż 25-15. Niestety, w tie-breaku ponownie górą byli rywale, którzy pokonali bolesławiecki team do 7, tym samym zwyciężając w całym spotkaniu 3:2.

Siatkarze ze Żmigrodu na własnym parkiecie czuli się jak ryby w wodzie. Była to zupełnie inna drużyna, niż ta, którą mieliśmy okazję oglądać w październiku w sali bolesławieckiego ZSOiZ. Jak mówił po grudniowym pojedynku jeden ze żmigrodzkich zawodników, w październikowym meczu atakujący Ognia zagrał na 10% swoich możliwości. Tutaj było zdecydowanie inaczej. A nasz team zagrał okrojonym składem – z powodu licznych kontuzji i problemów zdrowotnych.

W kolejnym meczu nasi siatkarze zmierzą się na wyjeździe z liderem tabeli – ekipą z Oleśnicy. Łatwo na pewno nie będzie, ale BTS zapowiada, że jedzie do Oleśnicy po 3 punkty.

BTS Bolesławiec: Arkadiusz Folga, Wojciech Nitecki, Tomasz Włoszczyński (kapitan), Damian Śliwiński, Paweł Zakrzewski, Jakub Czyżewski, Kamil Biczak (libero) oraz Paweł Rutkowski, Łukasz Krawiec i Robert Walkowiak. Trenerem teamu jest Krzysztof Mosiądz.