Lekkoatleci MKS Bolesłavia rozpoczęli sezon

lekkoatleta-biegacz-boleslavia
istotne.pl 0 lekkoatletyka, mityng, zgorzelec, bolesłavia

W sobotę (27 kwietnia) w Zgorzelcu odbył się Mityng Inauguracji Sezonu lekkoatletycznego 2013. W zawodach wzięło udział ok. 500 zawodników i zawodniczek z 20 klubów z województwa dolnośląskiego. Dobrą formę do sezonu letniego zaprezentowali bolesławieccy lekkoatleci, którzy wielokrotnie stawali na podium i ustanowili wiele rekordów życiowych.

Podwójnym złotym medalistą został Kacper Olszewski, który zdecydowanie wygrał konkurs pchnięcia kulą (16,88 m) oraz rzut oszczepem (57,44 m) ustanawiając nowy rekord życiowy. W kategorii kobiet znakomicie spisała się Beata Dąbal, która dwa razy stanęła na najwyższym stopniu podium – rzut młotem (38.16 m) i pchnięcie kulą (11.06 m), a w rzucie oszczepem z wynikiem 31,56 m uplasowała się na drugim miejscu.

Medale złote padły łupem: Ewy Ochockiej w biegu na 600 m – 1:36,95; Dominika Steca w rzucie oszczepem – 41,25m; oraz Dawida Kopały w rzucie młotem – 57,10 m. Dawid posyłając kule na odległość 14,16 m zajął również drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą.

Srebrne medale wywalczyli: Dominika Kamińska w biegu na 1000 m – 3:09,47 s, Monika Sandak w rzucie oszczepem – 36,59 m, Karolina Mrozik w rzucie młotem – 43,88 m, Amelia Kołodziej w skoku wzwyż – 155 cm, Michał Kutryba w rzucie młotem – 27,62 m, Dominika Kwaszcz w skoku w dal – 5,57 m. Dominika, która startuje w kategorii młodzika (14 -15lat) uzyskała również znakomity wynik w biegu ma 300m – 43,2 s. Trzecie miejsca i medale brązowe zdobyli: Beata Cieśla i Maciej Goss, oboje w biegu na 600m. Mityng w Zgorzelcu rozpoczął cotygodniową rywalizację lekkoatletów z całego kraju o uzyskanie minimów na Mistrzostwa Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Życzymy naszym zawodników satysfakcjonujących wyników.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii zgorzeleckiego mityngu.

(informacja: Małgorzata Markowska/ii)