BKS – Orla Wąsosz 5:2

marek-majka-pilkarz-bks
istotne.pl 0 orla, wąsosz, bks bolesławiec

Kolejne, efektowne zwycięstwo w meczu u siebie odnieśli seniorzy BKS Bobrzanie. W sobotę, 19 października, nasz zespół podejmował Orlę Wąsosz. Bolesławianie rozpoczęli z animuszem. Już w 5 minucie Marek Majka wyłożył piłkę Emmanuelowi Ohagwu, ale popularny „Manu” posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 20 minucie, po szybkiej akcji prawą stroną, Paweł Żmudziński dokładnie dośrodkował piłkę. Z podania skorzystał Marek Majka i technicznym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Zaledwie minutę później mogło być 2:0 dla BKS. Najpierw na bramkę Orli, z 30 metra, huknął Wojciech Glanc, ale bramkarz zdołał wypiąstkować piłkę. Następnie strzelał Piotr Dzięgleski, ale jego dobitka okazała się niecelna. Co się odwlecze... W 24 minucie sytuacyjną piłkę wykorzystał „Manu” i było 2:0 dla BKS.

Marek Majka i Piotr DzięgleskiMarek Majka i Piotr Dzięgleskifot. MZ

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli goście. W 46 minucie dobrą interwencją popisał się bramkarz BKS – Kamil Kulesza. Jednak minutę później goście wykorzystali rzut rożny i piłkę do siatki skierował Tomasz Dąbrowski. W 52 minucie przed okazją na podwyższenie prowadzenia stanął Paweł Żmudziński. Niestety, trener BKS, nie opanował piłki w polu karnym i bramkarz bez problemu ją złapał. W 56 minucie BKS zdobył trzeciego gola. Na listę strzelców wpisał się ponownie „Manu”, który wykorzystał podanie Pawła Żmudzińskiego. Bramkarz przyjezdnych zdołał jeszcze trącić piłkę, ale nie zapobiegło to stracie gola. W 58 minucie kibice zobaczyli gola, którego bez wątpienia można określić nie tylko golem sobotniego meczu, ale także golem rundy jesiennej. Po akcji lewą stroną boiska w pole karne wbiegł z piłką Marek Majka i kropnął pod poprzeczkę. Mimo niekorzystnego rezultatu goście zerwali się jeszcze do walki i w 76 minucie wywalczyli rzut karny. Warto odnotować, że skutecznym egzekutorem karnego okazał się bramkarz Orli Łukasz Wielogórski. Wynik meczu na 5:2 dla BKS ustalił w 87 minucie Wojciech Glanc, wykorzystując asystę Marka Majki. Po 12 kolejce spotkań BKS, z dorobkiem 17 punktów, zajmuje 9 miejsce w tabeli IV ligi.

BKS: Kulesza – Żmudziński (żk), Pietrzak, Rissmann, W. Glanc, B. Błoński, Ziółkowski (78' Kraśnicki), Majka, Ohagwu (88' Kliwak), Dzięgleski, Bochnia.