Stypendia i nagrody starosty wręczone

Stypendia i nagrody starosty wręczone
fot. Gerard Augustyn Za nami uroczystość wręczenia stypendiów i nagród starosty Cezarego Przybylskiego, przyznawanych uczniom i absolwentom m.in. szkół powiatowych.
istotne.pl nagroda, szkoła, stypendium, starosta, uczeń

Gala miała miejsce 18 października w Teatrze Starym. W ceremonii uczestniczyli m.in. senator Rzeczypospolitej Polskiej Jan Michalski, starosta Cezary Przybylski, wicestarosta Stanisław Chwojnicki, członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Dariusz Kwaśniewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jarosław Molenda, szef Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Jan Russ, szef Rady Miasta Bolesławiec Józef Pokładek i wiceprzewodnicząca Rady Miasta Janina Piestrak-Babijczuk.

Stypendium starosty za wybitne wyniki w nauce otrzymali:

  • Ewa Górecka, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu, średnia ocen: 5,06
  • Aleksandra Bartczak, uczennica ZSOiZ, średnia ocen: 4,89
  • Anna Rospond, uczennica ZSOiZ, średnia ocen: 5,0
  • Angelina Zacharska, uczennica ZSOiZ, średnia ocen: 4,88
  • Sylwia Bomba, uczennica ZSOiZ, średnia ocen: 4,86
  • Magdalena Słabicka, uczennica Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu, średnia ocen: 4,89
  • Nicol Wydmuch, uczennica ZSHiU, średnia ocen: 4,89
  • Sylwester Bogusz, uczeń ZSHiU, średnia ocen: 4,94
  • Katarzyna Bielawska, uczennica ZSHiU, średnia ocen: 5,10
  • Mateusz Zwolak, uczeń ZSHiU, średnia ocen: 5,22
  • Julia Lisiecka, uczennica ZSHiU, średnia ocen: 5,17
  • Marta Orłowska, uczennica ZSHiU, średnia ocen: 4,95
  • Piotr Cebrowski, uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu, średnia ocen: 4,88
  • Marcin Jasiński, uczeń ZSE, średnia ocen: 5,24
  • Paweł Klecha, uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych im. Ludwika Waryńskiego w Bolesławcu, średnia ocen: 5,0
  • Martyna Ostańska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu, średnia ocen: 5,31
  • Bartłomiej Kula, uczeń I LO, średnia ocen: 5,31
  • Daniel Popek, uczeń I LO, średnia ocen: 5,44
  • Krzysztof Kozicki, uczeń I LO, średnia ocen: 5,23
  • Maciej Deptuła, uczeń I LO, za zajęcie I miejsca w województwie dolnośląskim w XI edycji Konkursu Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej
  • Paweł Kośliński, uczeń I LO, za zajęcie I miejsca w województwie dolnośląskim w XI edycji Konkursu Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej
  • Krzysztof Kozdra, uczeń I LO, za zajęcie I miejsca w województwie dolnośląskim w XI edycji Konkursu Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej
  • Jędrzej Janczewski, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu, średnia ocen: 5,46.

Uczniowie i absolwenci, którzy otrzymali nagrodę starosty:

  • Adriana Piętka, absolwentka ZSOiZ, za uzyskanie średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 5,12
  • Urszula Buczek, absolwentka ZSOiZ, za uzyskanie średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 5,0
  • Judyta Szłapa, absolwentka ZSOiZ, za uzyskanie średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 5,33
  • Grzegorz Nenkin, absolwent ZSOiZ, za uzyskanie średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 5,0
  • Grzegorz Młynar, absolwent ZSOiZ, za uzyskanie średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 5,29
  • Ewelina Sarżyńska, absolwentka ZSHiU, za uzyskanie średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 4,86
  • Kamila Zych, absolwentka ZSHiU, za uzyskanie średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 4,89
  • Żaklina Hmielowiec, absolwentka ZSHiU, za uzyskanie średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 4,81
  • Katarzyna Czerwińska, absolwentka ZSHiU, za uzyskanie średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 4,81
  • Kinga Radziejewska, absolwentka ZSHiU, za uzyskanie średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 4,81
  • Grzegorz Słota, absolwent ZSM, za uzyskanie średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 5,0
  • Norbert Knichał, absolwent Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Osiecznicy, za uzyskanie maksymalnej liczby punktów na sprawdzianie dla uczniów kończących szóstą klasę szkoły podstawowej
  • Dawid Strojek, absolwent Szkoły Podstawowej w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu, za uzyskanie maksymalnej liczby na sprawdzianie dla uczniów kończących szóstą klasę szkoły podstawowej
  • Sławomir Gortych, absolwent I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu, za najlepszy wynik w powiecie bolesławieckim na egzaminie gimnazjalnym
  • Adrian Prościak, absolwent ZSHiU, za najlepszy w powiecie wynik na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych – w zawodzie technik logistyk
  • Bartosz Rotko, absolwent ZSE, za uzyskanie średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 4,90
  • Adrian Żuromski, absolwent I LO, za najlepszy w powiecie bolesławieckim wynik na egzaminie maturalnym: 100% język polski, 100% język angielski i 100% matematyka na poziomie rozszerzonym
  • Laura Rzeźwicka, absolwentka I LO, za uzyskanie średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 5,30
  • Damian Koński, absolwent Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu, za uzyskanie średniej ocen na świadectwie ukończenia szkoły: 5,17
  • Rafał Molenda, uczeń I LO, za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym
  • Beata Dąbal, absolwentka IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu, za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą
  • Angelika Haniszewska, uczennica I LO, za mistrzostwo Polski w długodystansowym biegu na orientację
  • Dawid Kopała, uczeń II LO, za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Lekkiej Atletyce w rzucie młotem
  • Maciej Goss, uczeń II LO, za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w biegu na 400 m przez płotki
  • Grzegorz Oślak, uczeń I LO, za mistrzostwo Polski w lekkiej atletyce w chodzie sportowym
  • Michał Bis, uczeń ZSB, za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w rzucie oszczepem
  • Ewa Ochocka, uczennica I LO, za mistrzostwo Polski w lekkiej atletyce w biegu na 400 m przez płotki.

Uroczystość uświetniły występy Pracowni Konstrukcji Rzeczywistości Koniec Świata i uczestników zajęć pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego.

fot. GA
fot. GA

Galę poprowadziły Katarzyna Biegasiewicz-MularczykUrszula Frąszczak-Matyjewicz. Więcej o powiatowych nagrodach poniżej:

(informacja: Powiat Bolesławiecki/ii)