Kolejne sukcesy pływaczek UKS Oxpress

plywaczka-oxpress
istotne.pl 0 pływanie, oxpress

W dniach 7-9 marca w Olsztynie i Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii 14 i 15 lat, w których doskonale zaprezentowały się podopieczne trenera Krzysztofa WróblaWiktora Łodygi. Agata KnapikIza Tkaczyk (14 lat) rywalizowały z 276 najlepszymi zawodniczkami ze 136 klubów.

W pierwszym dniu mistrzostw doskonale rozpoczęła starty Iza. W eliminacjach na 200 m stylem grzbietowym pływaczka, poprawiając o ponad 5 sekund rekord życiowy, awansowała z szesnastym czasem do finału B, w którym nie dała szans rywalkom i poprawiając po raz kolejny rekord życiowy o 2.80 sekundy, zajęła ostatecznie 10 miejsce w Polsce (2.26.58).

Drugi dzień rozpoczął się wspaniałym występem Agaty, która na 50 m stylem motylkowym, poprawiając o 1.45 sekundy rekord życiowy, z czternastym czasem awansowała do finału B, w którym zajęła 3 miejsce, plasując się ostatecznie na 13 pozycji w Polsce i ponownie poprawiając swój najlepszy rezultat.

W wyścigu na 200 m stylem zmiennym Agata poprawiła swój rekord życiowy o 9 sekund i z siódmym czasem awansowała do finału A. Był to pierwszy finał A wywalczony przez zawodniczkę UKS Oxpress w historii. Agata w wyścigu finałowym pokazała, że stać ją na wiele. Dzielnie odpierając ataki rywalek i wykazując się ogromną determinacją, zajęła ostatecznie 7 miejsce w Polsce.

W tym samym dniu wspaniale walczyła też Iza, która awansując do finału B, zajęła w nim siódmą lokatę, plasując się na 17 miejscu w ostatecznej rozgrywce.

W ostatnim dniu mistrzostw dziewczęta rywalizowały na dystansie 100 m stylem zmiennym. Iza awansowała do finału A z dziesiątym czasem, poprawiając rekord życiowy o 9.04 sekundy, a Agata – z dziewiątym czasem, poprawiając „życiówkę” o 4.22 s.

W finale A dziewczęta, walcząc z ogromnym zmęczeniem i przeciwniczkami, wywalczyły ostatecznie 9 (Agata – 1.09.52) i 10 lokatę (Iza – 1.09.82).

W tych samych dniach w Gliwicach odbywały się Mistrzostwa Polski w kategorii 15 lat. UKS Oxpress reprezentowała Klaudia Petters. Zawodniczka naszego klubu rywalizowała z 261 najlepszymi zawodniczkami z 203 klubów i wywalczyła 22 miejsce w wyścigu na dystansie 200 m stylem grzbietowym (2.34.36) oraz 31 miejsce wyścigu na na dystansie 100 m stylem grzbietowym, poprawiając znacznie swoje rekordy życiowe.

UKS Oxpress w podsumowaniu bioracym pod uwagę liczbę wywalczonych miejsc w finałach A i B zajął 3 pozycję na Dolnym Śląsku, za Juvenią Wrocław i Śląskiem Wrocław.

(informacja: UKS Oxpress/ii)