Koncert i spektakl zakończyły Święto Ceramiki

Koncert i spektakl zakończyły Święto Ceramiki
fot. B.org Jak bardzo mieszkańcy Bolesławca są spragnieni występów gwiazd okazało się w niedzielny wieczór. Grupa Myslowitz, znana w kraju i poza jego granicami, zaprezentowała utwory bardziej i mniej znane bolesławieckiej publiczności.
istotne.pl święto ceramiki, bogusław nowak, myslovitz

Podobnie jak w przypadku sobotniego występu Blue Cafe, widzowie z największą radością witali znane im przeboje. Największy aplauz wywołały utwory: "Długość dźwięku samotności", "Scenariusz dla moich sąsiadów", "Zwykły dzień". Zespół skutecznie wciągnął do wspólnej zabawy publiczność, która tańczyła i śpiewała razem z wokalistą Arturem Rojkiem.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Ostatnią propozycją niedzielnego wieczoru był spektakl "Spirala" w reżyserii i wykonaniu bolesławieckiego mima Bogdana Nowaka.

Reżyser i autor zarazem, znany z występów w warszawskich teatrach pantonimy, był także uczniem i aktorem francuskiej Międzynarodowej Szkoły Mimodramy Marcela Marceau. Liczne występy w kraju i za granicą dowodzą talentu bolesławieckiego mima. Spektakl "Spirala" miał swoją premierę w 1992 roku. W Bolesławcu mogliśmy go obejrzeć, w sali kina Forum, na zakończenie tegorocznego Święta Ceramiki. Doskonała synchronizacja gry aktorskiej z muzyką sprawiły, że spektakl nagrodzono owacją na stojąco.

Brak opisuBrak opisufot. B.org