Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Bolesławcu poinformował, że 1 września 2013 roku nastąpią zmiany w oznaczeniu linii, przebiegu tras i godzinach odjazdu autobusów komunikacji miejskiej:
Oznaczenie linii | Przebieg trasy |
---|---|
Linia nr 0 (dawna 0/3) | GAŁCZYŃSKIEGO TESCO – Gałczyńskiego – Staroszkolna – Chrobrego – Dworzec PKP – Kościuszki (wybrane kursy: Kościuszki – Modłowa – Kościuszki) – Góralska – Dolne Młyny – Orla – Plac Piastowski (wybrane kursy: Gdańska – Gdańska EUROCASH – Gdańska) – Śluzowa Cmentarz – Leśna – Zwycięstwa – Al. Wojska Polskiego – Łasicka – Zygmunta Augusta – Spółdzielcza – Staroszkolna – Gałczyńskiego – GAŁCZYŃSKIEGO TESCO (linia jednokierunkowa) Z trasy byłej linii 0/3 wyłączone zostają przystanki: Spokojna, Tysiąclecia szpital, Gdańska 53, Garncarska. Doszły przystanki: Spółdzielcza, Plac Piastowski – Gdańska, Orla – ZUS |
Linia nr 1 (dawna 0/1) | GAŁCZYŃSKIEGO TESCO – Gałczyńskiego – Staroszkolna – Chrobrego – Spółdzielcza – Zygmunta Augusta – Łasicka – Al. Wojska Polskiego – Zwycięstwa – Leśna – Śluzowa Cmentarz (wybrane kursy: Śluzowa – Gdańska – Gdańska EUROCASH – Gdańska) – Plac Piastowski – Orla – Dworzec PKS – Dolne Młyny – Góralska – Kościuszki (wybrane kursy: Kościuszki – Modłowa – Kościuszki) – Ogrodowa – Chrobrego – Staroszkolna – Gałczyńskiego – GAŁCZYŃSKIEGO TESCO (linia jednokierunkowa) Z trasy byłej linii 0/1 wyłączone zostają przystanki: Spokojna, Tysiąclecia szpital, Gdańska 53, Garncarska. Doszły przystanki: Spółdzielcza, Plac Piastowski – Gdańska, Orla – ZUS. Uwaga: dawna linia nr 1 Gałczyńskiego – Dobra zostaje zawieszona. Dojazd do Dobrej zapewnią autobusy linii nr 3 |
Linia nr 2 | (wybrane kursy: KRUSZYN) GAŁCZYŃSKIEGO TESCO – Gałczyńskiego – Staroszkolna – Chrobrego – Dworzec PKP /z powrotem Ogrodowa/ – Sądowa – Dworzec PKS – Zgorzelecka – Widok – II Armii Wojska Polskiego – Zabobrze – ZABOBRZE PĘTLA, BRZEŹNIK (wybrane kursy: Sadowa, Tulipanowa, OSIEDLE KWIATOWE PĘTLA ) Doszły przystanki: Kruszyn, Sądowa, Osiedle Kwiatowe I, Osiedle Kwiatowe pętla |
Linia nr 2 bis | ZABOBRZE PĘTLA – Zabobrze – Widok – Zgorzelecka – Łokietka – Kubika – Komuny Paryskiej – Karola Miarki – Górników – Zygmunta Augusta – Spółdzielcza – Al. Tysiąclecia – Jana Pawła II – GAŁCZYŃSKIEGO TESCO |
Linia nr 3 | ŁAZISKA – KRUSZYN – GAŁCZYŃSKIEGO TESCO – Jana Pawła II – Al. Tysiąclecia – Chrobrego – Dworzec PKP /z powrotem Ogrodowa/ – Sądowa – Dworzec PKS – Zgorzelecka – Widok – II Armii Wojska Polskiego – Sadowa – Tulipanowa (Osiedle Kwiatowe I) – Stokrotek (OSIEDLE KWIATOWE PĘTLA) (wybrane kursy: Świerkowa (Przylesie) – DOBRA /z powrotem Dobra – Widok – Narcyzów – Stokrotek (Osiedle Kwiatowe Pętla) – Tulipanowa (Osiedle Kwiatowe I) – Sadowa Z trasy linii nr 3 wyłączony zostaje przystanek: Tysiąclecia Tesco. Doszły przystanki: Gałczyńskiego Tesco, Jana Pawła II – szkoła |
Linia nr 4 | KONRADOWSKA – Starzyńskiego – Łasicka – Al. Wojska Polskiego – Zwycięstwa – Jeleniogórska – Karola Miarki – Żwirki i Wigury – Chrobrego – Dworzec PKP /z powrotem Ogrodowa/ – Sądowa – Staszica – GRANICZNA (wybrane kursy w sobotę i w niedzielę: Staszica – Góralska – Kościuszki – KOŚCIUSZKI „MRÓWKA” – KOŚCIUSZKI OSIEDLE) TRASA W NIEDZIELĘ: ŚLUZOWA CMENTARZ – Leśna – Jeleniogórska – Karola Miarki – Żwirki i Wigury – Chrobrego – Dworzec PKP – Sądowa – Staszica – Graniczna – Góralska – Kościuszki – KOŚCIUSZKI „MRÓWKA” – KOŚCIUSZKI OSIEDLE Z trasy linii nr 4 wyłączone zostają przystanki: Łąkowa I i II, Dolne Młyny – szkoła, Dolne Młyny – Mostowa, Zgorzelecka PKS, Spółdzielcza, Zygmunta Augusta, Wojska Polskiego Hotel, Łaziska.Uwaga: Dojazd do Łazisk zapewnią autobusy linii 3; 6. W sobotę autobus linii nr 4 dodatkowo zatrzymuje się przy markecie „Mrówka”. W niedzielę z trasy autobusów linii nr 4 wyłączone zostają przystanki: Konradowska , Starzyńskiego, Łasicka, Wojska Polskiego, Zwycięstwa, Zygmunta Augusta, Spółdzielcza. Doszły przystanki: Śluzowa Cmentarz, Leśna, Kościuszki „Mrówka” |
Linia nr 5 | OSIEDLE KWIATOWE – Sadowa – Ceramiczna – Mostowa – Dolne Młyny – Staszica – Łokietka – Kubika – Komuny Paryskiej – Karola Miarki – Górników – Zygmunta Augusta – Spółdzielcza – Al. Tysiąclecia – Jana Pawła II – GAŁCZYŃSKIEGO TESCO Nowa trasa linii 5 przebiega po trasie zlikwidowanej linii 5 bis. Doszły przystanki: Spółdzielcza, Tysiąclecia – Spokojna, Tysiąclecia – szpital, Jana Pawła II – szkoła, Gałczyńskiego Tesco |
Linia nr 6 | (wybrane kursy: ŁAZISKA) KRUSZYN II – Kruszyn – Kruszyn Osiedle – Gałczyńskiego Tesco – Jana Pawła II – Al. Tysiąclecia – Chrobrego – Dworzec PKP /z powrotem Ogrodowa/ – Sądowa – Dworzec PKS – Dolne Młyny – Góralska – Kościuszki (wybrane kursy: Kościuszki – Modłowa) – KOŚCIUSZKI PRZEMYSŁOWA Z trasy linii nr 6 wyłączony zostaje przystanek: Tysiąclecia Tesco Doszły przystanki: Gałczyńskiego Tesco, Jana Pawła II – szkoła, Łaziska |
Linia nr 7 | KONRADOWSKA – Starzyńskiego – Łasicka – Al. Wojska Polskiego – Zwycięstwa – Jeleniogórska – Karola Miarki – Żwirki i Wigury – Chrobrego – Dworzec PKP/z powrotem Ogrodowa/ – Sądowa – Dworzec PKS(wybrane kursy: Staszica – GRANICZNA) – Góralska – Kościuszki (wybrane kursy: Kościuszki Mrówka) – KOŚCIUSZKI OSIEDLE – ŁĄKA Z trasy linii nr 7 wyłączone zostają przystanki: Dolne Młyny klon, Wróblewskiego, Staszica Przychodnia. Doszły przystanki: Kościuszki „Mrówka”, Staszica 105, Graniczna, Dolne Młyny szkoła, Dolne Młyny – Mostowa |
Linia nr 8 | GAŁCZYŃSKIEGO TESCO – Gałczyńskiego – Staroszkolna – Chrobrego – Żwirki i Wigury – Karola Miarki – Jeleniogórska – Leśna – Śluzowa – Lubańska – Bożejowice – OTOK |
Linia nr 9 (nowa linia) | KONRADOWSKA – Starzyńskiego – Kleeberga – Kosiby – Spółdzielcza – Al. Tysiąclecia – Jana Pawła – GAŁCZYŃSKIEGO TESCO Nowa linia obejmująca część trasy byłej linii nr 13 |
Linia nr 10 | (wybrane kursy: KRUSZYN – Kruszyn Osiedle) – GAŁCZYŃSKIEGO TESCO – Jana Pawła II – Al. Tysiąclecia – Spółdzielcza – Zygmunta Augusta – Dzieci Wrześni /z powrotem Karola Miarki, Górników/ – Komuny Paryskiej – Kubika – Łokietka – Dworzec PKS – Zgorzelecka – Widok – Ceramiczna – BOLESŁAWICE ŚWIETLICA Z trasy linii nr 10 zostały wyłączone przystanki: Dolne Młyny MZGM, Dolne Młyny skrzyżowanie, Mostowa I i Mostowa II. Doszły przystanki: Kruszyn pętla, Dworzec PKS |
Linia nr 11 (nowa linia) | GAŁCZYŃSKIEGO TESCO – Jana Pawła II – Al. Tysiąclecia – Żwirki i Wigury – Karola Miarki – Jeleniogórska – Leśna – Śluzowa – Śluzowa Cmentarz – Plac Piastowski – Orla – Dworzec PKS – Zgorzelecka – Widok – Ceramiczna – BOLESŁAWICE ŚWIETLICA Nowa linia obejmująca część trasy byłej linii nr 13. |
(informacja: MZK Bolesławiec/ii)